co kupić 12 latce

Wczesne dojrzewanie przynosi znaczne zmiany, które są widoczne w zachowaniu dziecka i jego ogólnej osobowości. Zauważysz zwiększoną autonomię, poszukiwania swojej osobowość i przynależności do popkultur, określone zainteresowania zależne od grup, z jakimi utożsamia się dziecko i ulepszone zdolności poznawcze. Nastolatki w tym wieku mogą próbować różnych zajęć, co wiąże się również z szybkim ich porzucaniem. Jakie zabawki dla dzieci będą odpowiednie na prezent dla 12 latki? Co kupić 12 latce? Poniżej znajdziesz kilka pomysłów na to, co kupić 12 latce, tak, by prezent był w 100% trafiony.

Zrób projekt DIY – kup szablony lub gotową instrukcję, lub stwórzcie coś razem

Projekty „zrób to sam” opierają się na koncepcji „uczenia się przez działanie”, co stanowi doskonałe połączenie uczenia się i miło spędzonego czasu. Temat projektu „zrób to sam” może się różnić. Najlepiej jest zdecydować się na wykonanie rzeczy, która jest zarówno angażująca, jak i wymagająca. Budowanie miasta przy użyciu surowców wtórnych lub przygotowanie skutecznego planu minimalizacji odpadów z tworzyw sztucznych to zabawne i uczące się projekty DIY, które mogą pomóc rozwinąć umiejętność krytycznego myślenia i logicznego rozumowania Twojego dziecka. Możecie też wykonać własnoręcznie krzesło z plastikowych butelek lub regał na zabawki dla dzieci z palet, który pomalujecie na najróżniejsze kolory!

Nauka kodowania – zagwozdka rodziców, czyli gry, dzięki którym dziecko uczy się kodować

Gry zawierające w sobie kodowanie to zabawna i twórcza rozrywka, która może zapewnić 12-latkom ekscytujące doświadczenie edukacyjne. Kodowanie może być przydatne we wzmacnianiu umiejętności rozwiązywania problemów, komunikacji, krytycznego myślenia i współpracy. Poza tym może nauczyć Twoje dziecko wytrwałości.

Gry planszowe wracają do łask

Granie w gry planszowe, takie jak Monopol czy Scrabble, to radosne, wciągające i uczące doświadczenie. Niekoniecznie musi być to najdroższa gra planszowa kupiona w sklepie. A co powiesz na przygotowanie takiej gry od podstaw? Tworzenie gry planszowej wymaga kreatywnych umiejętności. Twoje dziecko może przypadkowo wpaść na pomysł stworzenia nowej gry planszowej lub opracowanie lepszej wersji istniejącej już gry, wprowadzając lub usuwając niektóre jej elementy. W obu przypadkach Twoje dziecko będzie mogło eksperymentować, co może pomóc rozwinąć umiejętności poznawcze. Co więcej, może pracować nad poprawą funkcjonowania mózgu oraz budować poczucie własnej wartości i pewności siebie.

Rodzinne pamiątki i kolarz zdjęć – pomysł na prezent dla 12 latki

Zestaw do stworzenia kolarzu ze zdjęć to idealny pomysł na prezent. Jeśli chcesz samemu stworzyć taki zestaw, wystarczy tablica korkowa, kilka ozdób do papieru i pinezki. Możesz też dokupić światełka LED zasilane na baterie i udekorować nimi tablicę korkową. Tworzenie kolarzu to radosne zajęcie rzemieślnicze dla 12-latków z zamiłowaniem do fotografii. Polega na wywołaniu ulubionych zdjęć: miejsc, przedmiotów, osób lub czegokolwiek innego, co lubi dziecko i zaprezentowanie tego w kolażu.

Nauka gry na instrumencie

Gra na instrumencie to wyjątkowa czynność, która ćwiczy mózg i poprawia pamięć długotrwałą. Zwiększa także koncentrację, poprawia wielozadaniowość i pobudza kreatywność. Co ważniejsze, łagodzi stres i sprawia, że ​​dziecko czuje się szczęśliwe, pozwalając na przepływ emocji. Gitara, pianino i harmonijka ustna to proste do nauczenia się gry instrumenty, które możesz zasugerować swojemu 12-latkowi.

Rzemieślnicza obróbka drewna i nauka rzeźbiarstwa

Jest to twórcza aktywność, podczas której Twój 12-latek może nauczyć się wykonywać coś pożytecznego z drewnianych odpadów leżących na Twoim podwórku lub trawniku. Tworzenie przedmiotu z drewna wymaga użycia gwoździ, młotka, śrubokrętów i innych narzędzi – jest to więc bardzo ciekawe zajęcie szczególnie dla chłopców. Może to pomóc w rozwijaniu małej i dużej motoryki oraz koordynacji ręka-oko. Dziecko będzie z siebie dumne, gdy nauczy się jak wybudować karmnik dla ptaków, wyrzeźbić figurkę Jezusa do bożonarodzeniowej szopki czy ozdoby do swojej pierwszej poważnej makiety kolejowej.

Bilet na tor przeszkód lub ścinkę wspinaczkową

Wiele rodziców zastanawia się, czy taki bilet na tor przeszkód lub ściankę wspinaczkową to dobry pomysł. Aktywność na świeżym powietrzu może być super zabawą i idealnym pomysłem na spędzenie urodzin w cieplejszych miesiącach roku. Weź udział w wieloetapowych zajęciach, takich jak tory z przeszkodami czy ścianki wspinaczkowe. Taka zabawa poprawia umiejętności logicznego myślenia i rozwiązywania problemów oraz zwiększa siłę i równowagę dziecka. Zamiast wykupywać bilet na pojedynczy dzień, możesz kupić dziecku karnet na zajęcia sportowe, na które będziecie chodzić kilka razy w miesiącu. Będzie to z pewnością świetny prezent urodzinowy.

Zestaw do karaoke

Sprezentuj mikrofon i zestaw do śpiewania karaoke swojemu dziecku. Stwórz idealną atmosferę, aby zmotywować nastolatka do nauki śpiewania i budowania poczucia własnej wartości. Ty również weź udziału w tej zabawnej! Śpiewanie karaoke poprawia zdolności poznawcze, takie jak pamięć, koncentracja i słuch. Zachęca do tańca i tym samym promuje aktywność fizyczną, poprawia nastrój, łagodzić stres i zachęca do wyrażania siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here