Ile śpi dwutygodniowy noworodek?

Nie da się dokładnie określić, ile śpi dwutygodniowy noworodek, gdyż każdy maluch ma nieco inne potrzeby. Z reguły jednak u większości dzieci wygląda to bardzo podobnie. W pierwszym miesiącu życia, niemowlę z reguły przesypia większą część doby, nawet powyżej dwudziestu godzin! Dzień takiego dziecka składa się przede wszystkim ze snu, z licznymi przerwami na mleczny posiłek. Młode mamy często są zaskoczone tym, ile śpi dwutygodniowy noworodek. Dzięki temu, że poświęca on tak wiele czasu na sen, kobieta może spokojnie zająć się swoimi obowiązkami domowymi, posprzątać czy zrobić obiad. Młodej mamie łatwo jest przyzwyczaić się do tego, ile śpi dwutygodniowy noworodek. Taki tryb dnia maluszka bardzo jej odpowiada i pozwala na odpoczynek. Niestety, im starsze dziecko, tym mniej snu jest mu potrzebne. Już kilku miesięczne niemowlę robi długie przerwy między drzemkami. Jest aktywne i interesuje się wszystkim, co dzieje się dookoła niego!
Dlaczego tak ważne jest to, ile śpi dwutygodniowy noworodek? Ponieważ dzięki tak dużej ilości snu, maluszek może prawidłowo się rozwijać. Sen jest dla niego wyjątkowo istotny, przede wszystkim w pierwszych miesiącach życia, ale także w późniejszym czasie. Rodzice nie zawsze wiedzą, ile śpi dwutygodniowy noworodek i bywa dla nich zaskoczeniem, że dziecko w pierwszym miesiącu życia prawie cały dzień przesypia. Nie ma co się przyzwyczajać do takiej sytuacji – już wkrótce to się zmieni i dziecko nie pozwoli rodzicom już na odpoczynek! Warto wykorzystać ten czas, kiedy niemowlę potrzebuje dużo snu, gdyż to już nigdy nie powtórzy!
Dzięki temu, ile śpi dwutygodniowy noworodek, jego mama może również się dobrze wyspać oraz odpocząć. Najlepiej jest, kiedy dziecko potrafi spać w nocy przez kilka godzin bez przerwy. Niestety, u tak malutkich dzieci zdarza się to bardzo rzadko. Zazwyczaj budzą się co dwie, trzy godziny, aby napić się mleka. Dla kobiety nocne wstawanie potrafi być bardzo uciążliwe, dlatego nadrabia braki snu w ciągu dnia. Wiedząc o tym, ile śpi dwutygodniowy noworodek, mama jest świadoma, że będzie miała okazję do zrobienia sobie drzemki w dzień. Niestety często kończy się to w ten sposób, że kobieta zajęta jest swoimi obowiązkami w domu i zapomina o spaniu. Zmęczenie przypomina o sobie dopiero później. W takich sytuacjach, powinna liczyć na pomoc męża, który także może wstać do dziecka i nakarmić je mlekiem z butelki.
Zasada, ile śpi dwutygodniowy noworodek, nie u wszystkich dzieci się sprawdza. Są takie niemowlęta, które potrzebują znacznie mniej snu i robią sobie tylko krótkie drzemki, po których są całkowicie wyspane! Takie dzieci są rzadkością, ale zdarzają się. Ich rodzicom wcale nie jest łatwo! Brakuje im czasu na to, aby odpocząć od opieki nad dzieckiem.
Już w czasie ciąży każda kobieta chce wiedzieć, ile śpi dwutygodniowy noworodek. Jest bardzo ciekawa tego, jak to będzie, kiedy jej maleństwo już przyjdzie na świat i czyta bardzo wiele artykułów oraz książek na temat wychowania dzieci. Wiele mam boi się, że nie poradzi sobie z niemowlakiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here