Jak długo trwa sen noworodka?

Kiedy stajemy się rodzicami wiele zmienia się w naszym dotychczasowym życiu. Musimy poświęcić czas nowemu członkowi rodziny, który szczególnie przez pierwsze lata swojego życia będzie całkowicie polegał na swoich opiekunach. Jako świeżo upieczeni rodzice będziemy musieli zapewnić maluchowi warunki, w których będzie się prawidłowo rozwijał i poznawał świat. Musimy pamiętać, że nasze nowe obowiązki będziemy musieli pogodzić z dotychczasowymi zajęciami. Warto zarezerwować więcej czasu dla naszego dziecka, ponieważ dzięki temu lepiej je poznamy i pomożemy mu się kształtować. Zwróćmy uwagę przede wszystkim na to, czego potrzebuje maluszek. Kluczową sprawą jest by poznać wszystkie wymagania dzieci, a także zadbać o ich zapotrzebowanie na wszelkie życiowe czynności. Każdy szkrab nie będzie pozwalał o sobie zapomnieć. Malutkie dziecko nie tylko dużo czasu spędza na spaniu, ale także bardzo często domaga się uwagi i jedzenia.
Sen noworodka jak długo trwa?
Dziecko powinno spać po 3-4 godziny od czasu ostatniego karmienia. Jeżeli maluch sam się nie obudzi, musimy bardzo delikatnie mu w tym pomóc, ponieważ regularne przyjmowanie pożywienia jest bardzo ważne na wczesnych etapach życia. Najbardziej rygorystycznie na czas snu musimy zwracać uwagę w jego pierwszym miesiącu życia. Z czasem potrzeba snu będzie się regulowała, a nasze dziecko będzie potrzebować mniej wypoczynku.
Jeżeli nasz maluch śpi sporo za krótko powinniśmy zwrócić się z tym problemem do lekarza pediatry, który zbada dziecko i stwierdzi przyczynę takiego zachowania. Wszelkie niepokojące dolegliwości powinnyśmy zgłaszać na bieżąco a przy tym dbać o dobro i zdrowie pociechy. Noworodki zasypiają według własnych potrzeb i własnego rytmu. Nie ma reguły na to o jakiej porze nasz noworodek będzie zasypiał i się budził. Nie możemy wpadać w panikę, jeżeli czas snu będzie różnił się od tego podanego w poradnikach i na forach. Jeżeli mamy wątpliwości warto udać się do specjalisty, który pomoże rozwiązać wszystkie nasze problemy.
Pamiętajmy, że najważniejsze są własne obserwacje, ponieważ z czasem dokładnie będziemy wiedzieć jak zachowuje się nasze dziecko. Dzięki temu będziemy mogli także dopasować swój grafik oraz dzielić się obowiązkami wraz z innym opiekunem malucha. W całym tym procesie osoba karmiąca, czyli zazwyczaj mama, jest najbardziej potrzebna dziecku, ponieważ pożywienie wymagane jest od pociechy co kilka godzin. Ważne jest, aby uzbroić się w cierpliwość, a w miarę możliwości zapewnić sobie czas na sen i odstresowanie się. Jeżeli jesteśmy wyczerpani warto poprosić inne osoby o pomoc lub zatrudnić doświadczoną opiekunkę. Takie rozwiązanie będzie idealne w przypadku, gdy organizm rodzica będzie potrzebował regeneracji. Dodatkowy stres przy wychowywaniu dziecka może odbić się na zdrowiu opiekunów, dlatego w tym czasie trzeba zadbać także o siebie. Bez względu na wszystko warto zdobywać coraz więcej cennych informacji, które ułatwią nam codzienne życie z pociechą. Nie bójmy się pytać a także nie wstydźmy się tematów, na które nie znamy odpowiedzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here