Jak samodzielnie ostrzyc psa w domu?

Strzyżenie psa w domu nie należy do łatwych, jednak zdarza się, że konieczne jest wykonanie tego zadania samodzielnie. Pupile nietolerujące obcych lub stresujące się nad wyraz całą sytuacją wymagają, by właściciel dam zajął się doprowadzeniem sierści lub włosia swojego czworonoga do porządku. Z odpowiednimi narzędziami i naszymi wskazówkami to trudne zadanie stanie się o wiele prostsze.

Zacznij od wykąpania pupila i… stoickiego spokoju

            Odświeżenie sierści lub włosia psa w kąpieli sprawi, że będą się one lepiej układać i łatwiej rozczesywać podczas strzyżenia. Pierwsze cięcie może nie tylko nie dać oczekiwanych efektów, ale jednocześnie być bardzo stresujące dla obu stron. Warto uzbroić się w cierpliwość i przygotować kilka przysmaków dla pupila, które utrzymają go na czas strzyżenia w miejscu. Wykonywanie tej czynności w domu pozwala zapewnić psiakowi warunki, które będą dla niego jak najbardziej sprzyjające. Jeśli piesek uspokaja się na zewnątrz, warto strzyc go w ogrodzie, jeśli komfortowo czuje się przy dźwiękach muzyki lub w towarzystwie ulubionej maskotki, warto stworzyć mu miejsce, w którym poczuje się dobrze i przy okazji ułatwi nam zadanie.

Narzędzia niezbędne do bezpiecznego strzyżenia psa

            Maszynka do strzyżenia musi być przeznaczona dla zwierząt. Absolutnie zabrania się wykonywania tej czynności maszynką do strzyżenia ludzi, gdyż nie posiada ona odpowiednich zabezpieczeń. Dodatkowo przy dłużej sierści może szybko ulec zniszczeniu. Wśród propozycji maszynek na https://sklep.germapol.pl/pl/maszynki-dla-psow-i-kotow.html warto wybrać taką, która pracuje możliwie jak najciszej. Dzięki temu nie dostarczymy pupilowi więcej powodów do stresu.

Strzyżenie psa – jaka długość będzie odpowiednia?

            Decyzja powinna być uzależniona przede wszystkim od rasy, ale również pory roku. Latem zaleca się przycinanie sierści i włosia krócej, co przynosi pupilowi ulgę. Nie trzeba strzyc sierści psa zawsze na taką samą długość, ani też nie trzeba przycinać jej wszędzie. Najlepiej robić to w miejscach podatnych na zabrudzenia, takich jak brzuch i ogon.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here