Moda noworodkowa, czyli jak ubierać maleństwo?

Niedługo zostaniesz rodzicem po raz pierwszy? Masz mętlik w głowie i nie wiesz jak sprostasz temu wyzwaniu? Zastanawiasz się między innymi nad tym w jaki sposób ubierać maleństwo? Czytaj dalej, a postaramy się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania i rozwikłać zagęstnik.

Noworodek jak ubierać maleństwo w pierwszym miesiącu życia to dla zdecydowanej większości świeżo upieczonych rodziców nie lada wyzwanie. Jednak nie bójmy się, bowiem nie taki diabeł straszny, jak go malują. Po pierwsze i najważniejsze wszystko jest uzależnione od tego, jaka jest aktualnie pora roku i jaka pogoda panuje na zewnątrz. Kolejna rzecz to kwestia tego, czy noworodek powinien być ubierany tak samo, jak my, czy też powinien posiadać na sobie znacznie więcej warstw ubrań. Powinniśmy pamiętać przede wszystkim o najważniejszej ogólnie przyjętej zasadzie, mówiącej o tym, że noworodek powinien mieć na sobie jedną warstwę ubrań więcej, niż my sami. Zatem jego strój powinien być nieco cieplejszy. Wiąże się to z tym, że maleństwo nie ma jeszcze regulacji temperatury ciała, a co za tym idzie niestety bardzo szybko się wychładza. W związku z czym trzeba szczególnie zadbać o zachowanie jego właściwej temperatury ciała.

Nie można przy tym oczywiście przesadzić i w trakcie upałów opatulać maleństwo, ponieważ gdy na zewnątrz będzie naprawdę gorąco owa zasada jest tak naprawdę nieistotna, bo my sami wtedy najchętniej chodzilibyśmy nago. Zatem wszystko tak naprawdę zależy od konkretnej sytuacji i aktualnych, panujących na zewnątrz warunków pogodowych.

Ubierając noworodka trzeba pamiętać szczególnie o tym, że praktycznie każda przesada jest niezdrowa i nie odpowiednią, zarówno dla nas, jak też dla naszego dziecka. Co za tym idzie zawsze powinniśmy przede wszystkim zachowywać zdrowy rozsądek i kierować się nieco również naszą intuicją. Bowiem punkt naszego widzenia zależy przecież od miejsca siedzenia.

Warto również ubierać noworodka warstwowo tak, aby w momencie, gdy nagle się ociepli lub ochłodzi bez problemu dodać lub obciąć jedną z warstw jego ubrań. Zatem powinno się go ubierać na tak zwaną „cebulkę”.

Dopełniając całości warto także zapewnić, aby ciuszki naszego maluszka były gustowne i naprawdę dobre jakościowo. Dzięki temu będzie wyglądał w nich naprawdę ładnie i czuł się naprawdę dobrze – wygodnie i komfortowo. Zapewnij swojemu dziecku najwyższy możliwy komfort w jak najlepiej dopasowanym do niego stroju.

Noworodek jak ubierać – chyba już wiesz – w związku z czym możesz a nawet musisz zapewnić mu możliwie jak najlepszy strój. Całe jego życie jest uzależnione od Ciebie i od tego co robisz na co dzień, również to w co i jak go ubierasz. Zatem podaruj swojemu dziecku najwyższy komfort noszenia najlepszych ubrań w najbardziej odpowiednich dla niego warunkach temperaturowych. Nie daj się zwariować, bo noworodek to też człowiek tylko że odpowiednio mniejszy i owszem wymaga dużo troski i opieki, ale to nie znaczy, że trzeba dawać mu wszystko w nadmiarze. Bo nadmiar, nieważne w jakich kategoriach zawsze jest zły!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here