wyprawka dla dziecka
fot. pixabay.com

Będąc w ciąży musisz zacząć myśleć o wyprawce dla swojego dziecka. Bardzo ważne jest to, aby urządzić odpowiednio mieszkanie, aby było gotowe na przyjście na świat twojego maleństwa. Co powinnaś kupić w pierwszej kolejności? Sprawdź!

Zobacz też: http://www.blogprasa.pl/artykuly-dla-dzieci/

Pokój dziecka powinien być przystosowany do jego potrzeb oraz powinien być w pełni funkcjonalny dla rodziców, którzy będą tam oporządzać swojego maluszka. Wszystkie praktyczne przedmioty powinny być na wierzchu, ze względu na to, że przy małym dziecku trzeba szybko podejmować decyzje i działać.

Pierwsze akcesoria dziecka

Przede wszystkim musisz urządzić pokoik dla dziecka. W tym celu warto odświeżyć pomieszczenie i pomalować na nowo ściany. Nie musisz teraz wybierać koloru, zdecyduj się na minimalizm. Dziecko w pierwszych miesiącach swojego życia rozpoznaje kształty, dlatego często prezentuje się je w odcieniach czerni i bieli.

Wyposaż pokoik w odpowiednie meble. Łóżeczko i przewijak to konieczność. Warto nad łóżeczkiem zainstalować elektroniczną zabawkę, która będzie grała kołysanki lub uspokajające melodyjki. Pomyśl również o podręcznej półce na kosmetyki dla dziecka oraz mały kosz na śmieci, do którego będziesz wyrzucać pieluszki i chusteczki.

Dodatkowe atrakcje w pokoiku niemowlaka

Pamiętaj, aby również wprowadzić do pokoiku dziecięcego różne inne akcesoria, które przyciągną uwagę twojego maluszka. To mogą być różne zabawki, przytulanki czy ozdoby, które nadadzą również pokoikowi kształt przyszłego królestwa twojego dziecka.

Nie przesadź! Dziecko nie powinno być otoczone samymi zabawkami. Powinno mieć również przestrzeń, w której w późniejszych tygodniach swojego życia, będzie się bawić i organizować swój czas. Dodatkowo część przestrzeni powinny zająć organizery i szafy na dziecięce ubranka, pościele i inne.

Urządzanie pokoiku odpowiednio do płci i charakteru swojego dziecka zostaw na później i pomyśl, jaką frajdę będzie miało dziecko mogąc wybrać kolor ścian i dodatki! To może być wspólne wyzwanie, które razem z przyjemnością zrealizujecie!

Przeczytaj też: http://cosmomama.pl/plac-zabaw-dla-dzieci/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here