glina rzeźbiarska

Nasze dzieci, kiedy rosną, powinny rozwijać swoją kreatywność, zdolności manualne, a także pobudzać wyobraźnię. Jest to kluczowe dla ich prawidłowego rozwoju. Maluchy uwielbiają rysowanie, malowanie, lepienie plasteliny czy ciastoliny. Jesteśmy przekonani, że wielu dorosłych również uważa to za doskonałą formę spędzania czasu. Manualne zabawy odprężają, wyciszają, pozwalają skupić się tylko na tej jednej czynności. Angażują całą naszą głowę! Jedną z takich zabaw jest glina rzeźbiarska.

Jednak jak to z dziećmi – czasem wszystkie zabawy się nudzą i należy wymyślić coś innego. My jako rodzice – chętnie sprostamy oczekiwaniom naszych dzieciaków. Bo czego się nie robi dla dziecięcego uśmiechu, prawda? I oczywiście – odrobiny świętego spokoju!

Zabawa, której żadne dziecko się nie oprze

Dzieci uwielbiają formowanie różnych kształtów, lepienie figurek z plasteliny czy ciastoliny. Tworzywa te mają jednak do siebie to, że często stworzone przez dziecko zabawki nie są trwałe. Proponujemy więc dziś rozwiązanie, które na pewno zachwyci każde dziecko i każdego dorosłego! Jest to glina rzeźbiarska.

Zabawa z gliną jest świetną zabawą dla rodzica z jego pociechą. Możemy się kreatywnie wyżyć, mieć mnóstwo frajdy, a nasz maluch z pewnością doceni poświęcony mu czas.

Co można robić z gliną rzeźbiarską?

Zacznijmy od tego, że glina rzeźbiarska jest to tworzywo, które można utwardzić w bardzo wysokiej temperaturze. Fajnie jest wybrać się na warsztaty! Nie jest to jednak konieczne.

Dzięki glinie rzeźbiarskiej możemy formować rozmaite kształty – nie jednak takie, które stworzylibyśmy za pomocą plasteliny czy ciastoliny. Glina rzeźbiarska pozwala nam wykonać naczynia, rzeźbić rozmaite kształty. Możecie spróbować swoich sił w rzeźbieniu właśnie i postarać się wyrzeźbić siebie nawzajem. Cóż – nie przewidujemy sukcesu, ale na pewno frajdy będzie co niemiara!

Musimy pamiętać, że bawiąc się za pomocą gliny rzeźbiarskiej musimy dokładnie zabezpieczyć pomieszczenie, a ubrania, które nosimy przy zabawie raczej nie powinny być tymi ulubionymi. Łatwo się pobrudzić! Wiadomo jednak, że szczęśliwe dzieci to ubrudzone dzieci!

Dlaczego zabawa z gliną to dobry pomysł?

Zacznijmy od tego, że ten materiał plastyczny jest naprawdę niedrogi. Pozwala naszemu dziecku rozwijać wyobraźnię, zdolności manualne i kreatywność. Możemy odlewać różne kształty, toczyć w kole, tworzyć rozmaite rzeźby. To świetnie wpływa na dziecięcy rozwój! Nie tylko dziecko będzie w to zaangażowane. Jesteśmy przekonani, że glina rzeźbiarska będzie rewelacyjną zabawą dla całej rodziny!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here