Dieta w ciąży

Każda kobieta, która spodziewa się potomka wie, że prawidłowo zbilansowana dieta w ciąży to podstawa. Od niej zależy zarówno nasze zdrowie, jak i malucha znajdującego się jeszcze w brzuchu. W końcu to co je przyszła mama, wpływa bezpośrednio na rozwój płodu. Dlatego dieta powinna być urozmaicona i bogata w składniki odżywcze.

Jak powinna wyglądać dieta w ciąży?

Oto kilka ważnych zasad diety kobiety ciężarnej. Przestrzegając ich możemy być spokojne o zdrowie własne, jak i dziecka.

Jedz dla dwojga, nie za dwoje

Gdy nosimy w swoim brzuchu dziecko, nie oznacza to że musimy jeść podwójne porcje. Fakt w trakcie trwania ciąży, dieta kobiety powinna mieć wyższą kaloryczność, ale różnica w ilości jest porównywalna na przykład z jedną dodatkową kanapką.

Codzienna dieta powinna składać się z 5-6 posiłków, które będą spożywane w regularnych odstępach czasowych. Dania powinny być skomponowane tak, by dawały wystarczającą ilość energii przyszłej mamie.

Posiłki powinny być urozmaicone

W każdym posiłku powinniśmy znaleźć odpowiednią ilość różnych składników odżywczych. Zarówno przyszła mama, jak i maluch potrzebują wszystkich ważnych substancji takich jak: białko, zdrowe tłuszcze, witaminy oraz minerały. W diecie należy unikać jedzenia, które jest przetworzone oraz fastfoodów.

Przeczytaj też: http://babiniec-cafe.pl/jakie-sa-przyczyny-bezsennosci-u-dzieci/

Przede wszystkim zdrowe produkty

Produkty spożywcze, które są spożywane przez kobietę ciężarną powinny pochodzić ze sprawdzonego źródła, być świeże oraz bardzo dobrej jakości. Tylko wtedy możemy zagwarantować zdrowie.

Zawsze słuchaj swojego organizmu

Każda kobieta w trakcie ciąży ma tak zwane zachcianki. Jedne pokarmy wzbudzają w niej niechęć, a inne ochotę. Dzięki temu, że będziemy słuchać swojego organizmu, uzupełnimy braki niektórych składników. Chodzi oczywiście o zdrowe przekąski, w ciąży powinno się unikać słodyczy i niezdrowych produktów.

Pij odpowiednią ilość wody każdego dnia

Kobieta w ciąży koniecznie musi uzupełniać niedobory wody, jeżeli występują. Z wody korzysta nie tylko jej organizm, ale i płód. W ten sposób wytwarzane są wody płodowe. Najlepszym wyborem jest woda mineralna niegazowana. Oprócz wody dobrym pomysłem jest również spożywanie świeżo wyciskanych soków owocowych oraz warzywnych. Unikać za to należy dużej ilości kawy oraz herbaty.

Źródło: https://bedetata.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here