gotowanie zabawa dla dzieci
fot. pexels.com

Dzieci mają bujną wyobraźnię i każda zabawa dla nich jest okazją do ich rozwijania. Czy zauważyłaś, że często dzieci bawią się w inscenizację różnych zadań z życia dorosłych? Jednym z takich ulubionych zajęć do zabawy jest gotowanie.

Zobacz też: http://www.carpathians.pl/gry-o-gotowaniu-dla-dzieci/

Zabawa w dom

Dzieci bardzo lubią bawić się w dom. Wówczas często naśladują dorosłych, których oglądają każdego dnia i powielają ich zachowania. To bardzo ważne, by przy dzieciach pilnować się z różnymi negatywnymi formami zachowania, aby dzieci dalej nie powtarzały ich, a także nie uczyły się ich.

Dzieci bawiąc się w dom przypisują sobie odpowiednie role. Dziewczynki są często mamą, a chłopczyki tatą. W zabawie chodzi głównie o to, aby powtarzać zachowania rodziców oraz wykonywać czynności, których dzieci normalnie nie mogą robić, ponieważ są za małe. Dzieci z chęcią odtwarzają różne ważne czynności, które wykonują ich rodzice, takie jak wyjście do pracy, sprzątanie, majsterkowanie czy też gotowanie.

Gotowanie to świetna zabawa

Dzieci bardzo lubią przyglądać się swoim rodzicom w trakcie różnych czynności. Są bardzo ciekawe, a także chętne do pomocy, poza tym lubią spędzać czas z rodzicami. A kiedy też ich rodzice pozwolą im uczestniczyć w robieniu czegoś w domu, wówczas bardzo je to cieszy i tym chętniej się angażują.

Jednym z takich zajęć jest gotowanie. Dzieci bardzo lubią pomagać mamie w kuchni i razem z nią przygotowywać różne potrawy. Niemniej jednak nie zawsze mają ku temu okazję, dlatego warto dla nich kupić zabawkowy zestaw do gotowania, aby mogły same się bawić w gotowanie.

Możesz kupić wolnostojącą małą kuchnię dziecięcą, w której dzieci będą sobie gotowały z użyciem własnej wyobraźnia albo zestaw różnych przyrządów kuchennych bez kuchenki. Możesz taką kuchenkę wykonać samodzielnie z pomocą dziecka z kartonu. Razem będziecie się świetnie bawić przy tworzeniu takiej kuchni, a do tego pomalujecie ją po swojemu! Twojemu dziecku z pewnością spodoba się taka aktywność!

Przeczytaj też: http://www.parotka.pl/jak-pielegnowac-niemowlaka/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here