kręcone włosy
fot. pixabay.com

Kręcone włosy wymagają specjalnej opieki od swoich właścicieli. Dba się o nie w zupełnie inny sposób niż o włosy proste, a także poddaje się je mniejszej ilości zabiegów fryzjerskich. W jaki sposób dbać o kręcone włosy prawidłowo? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/krecone-wlosy-jak-o-nie-dbac/

Włosy kręcone

Kręcone włosy mogą być różnego rodzaju. Nie każda osoba z kręconymi włosami może się poszczycić pięknymi kędziorami lub skręconymi puklami. Niektóre z kręconych włosów są bardzo suche i należy o nie dbać zupełnie inaczej niż o ciężkie i mocno kręcone włosy.

Włosy, które mają tendencję do skrętu wymagają od nas odpowiedniej pielęgnacji. Zarówno te, które kręcą się mocniej, jak i te, które kręcą się delikatnie. Włosy kręcone nie powinny być na siłę prostowane, gdyż może to uszkodzić ich strukturę. Natomiast można wykonywać inne zabiegi, które jeszcze mocniej uwydatnią ich naturę oraz pozwolą im na zachowanie swojej budowy i zdrowego wyglądu.

Mają kręcone włosy, powinnaś wiedzieć, że nie wymagają one czesania po tym, gdy wyschną. Czesanie kręconych włosów może je uszkodzić, a także napuszyć, a wówczas nie będą one wyglądały korzystnie.

Jakie kosmetyki do włosów kręconych?

Chcąc zakupić odpowiednie kosmetyki do włosów kręconych musimy wybrać serię, która podkręca skręt loków i obciąża pukle. Włosy kręcone są często suche oraz bardzo lekkie, a to oznacza, że gdy są oklapnięte wyglądają bardzo kiepsko.

Najlepiej stosować dedykowane szampony do włosów kręconych, a także odżywki, które nawilżą je i podkręcą skręt włosa. Dobrze jest również stosować krem do loków, który podkreśli ich skręt, a nie obciąży ich na tyle, by smutno opadały na ramiona bez swojego naturalnego skrętu. Włosy kręcone najlepiej by schły naturalnie, bez suszenia ich suszarka, gdyż może ona je dodatkowo wysuszyć oraz napuszyć.

Jeśli jednak chcemy je wysuszyć strumieniem powietrza z suszarki, wówczas wybierzmy letni strumień, na niższej mocy. Włosy po suszeniu należy również ułożyć przy pomocy kremu do loków.

Przeczytaj też: http://www.mamopotrafisz.pl/gotuj-bez-dodatku-tluszczu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here