nauka

Wiele z nas zastanawia się czy istnieje taka metoda nauki, która da nam szybkie rezultaty oraz fenomenalne efekty. Dobrze jest zapoznać się z zasadami „ultralearningu”, czyli systemu wymyślonego przez Scotta Younga. „Ultralearning” polega na intensywnej nauce nowej umiejętności. Dzięki temu pozwolisz sobie na przyswojenie wiedzy przed znać na którą przy standardowych metodach potrzeba o wiele więcej czasu i zaangażowania. Intensywna nauka kosztuje nas bardzo dużo wysiłku oraz wymaga koncentracji. Dzisiaj przyjrzymy się Jakie rady daje nam Scott Young, twórca systemu „ultralearningu”.

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/metoda-nauki/

„Ultralearning” – metoda nauki z szybkimi postępami oraz efektami

Jest to metoda skuteczna pod warunkiem, że będziemy wytrwali oraz dobrze na nią przygotowaniu. Oznacza to między innymi gotowość na sprostanie najpoważniejszym problemem. Doświadczenia wynika że pierwsze miejsce zajmują brak czasu oraz dekoncentracja. W jaki sposób temu zapobiec?

Brak czasu na naukę – co poradzić?.

Autor metody nie robi nadziei – według niego bardzo trudno jest pogodzić bardzo duże projekty z pracą na pełnym etacie. Dlatego optymalnym rozwiązaniem jest zwężenie zakresu tego, czego chcemy się nauczyć. Zamiast kilku języków programowania, możemy wybrać 1, ale opanować go do perfekcji. W ten sposób unikniemy frustracji oraz zniechęcenia w natłoku zadań. Po opanowaniu jednej umiejętności, weźmiemy na warsztat następną. To właśnie dlatego zdecydowanie większość z nas, znajdzie w tygodniu 7 godzinę na ultralearning, nie będzie to nic trudnego. Mamy kłopoty nie z czasem, ale z uwagą, którą zabierają nam inne sprawy. 

Scott Young uważa, że: „Największą barierą w realizacji projektu ultralearningu nie jest brak czasu, aby nad nim popracować, ale zawsze zapominasz o pracę nad nim, rozpraszając się innymi rzeczami”. 

Dlatego właśnie należy monitorować, na co przeznaczamy codziennie swój czas. Kolejny krok jest to ograniczenie wszystkich czynności, które nie są dla nas tak naprawdę ważne, a pochłaniają tylko nasz cenny czas oraz uwagę. Scott Young pisze: ” Wiele osób, szczególnie najbardziej zapracowanych, jest często zszokowana tym, jak dużo dnia zajmują rzeczy, które prawdopodobnie mogliby wyeliminować bez większego negatywnego wpływu: telewizja, Facebook, losowe surfowanie po internecie, e-maile itp”.

Zobacz też: http://www.mamopotrafisz.pl/zmiana-danych-w-krs/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here