Wiosenne porządki czas zacząć – jak uprzyjemnić sobie ten czas?

0
1269

Wiosenny czas, dłuższy dzień i coraz wyższe temperatury za oknem jak co roku zachęcają wszystkich do odświeżania mieszkań i porządków. Warto pomyśleć o zmianie stylizacyjnej wnętrz oraz o posegregowaniu i odpowiednim przechowywaniu nagromadzonych w ostatnich miesiącach przedmiotów. Mieszkanie na wiosnę powinno prezentować się przestronnie i czysto. Czy sprzątanie może być przyjemnym zajęciem? Biorąc pod uwagę bogatą ofertę rynkową rozmaitych narzędzi, które ułatwiają nam tę czynność można zdecydowanie stwierdzić, że tak.

Bez praktycznego mopa ani rusz – dlaczego wybrać nakładki z mikrofibry

Praktyczne mopy z mikrofibry znane są zapewne dziś każdej odpowiedzialnej gospodyni domowej. W porównaniu do innych, tradycyjnych materiałów mikrofibra o wysokiej gramaturze znacznie zwiększa skuteczność ścierania oraz zbierania wszystkich zanieczyszczeń z całej powierzchni podłogi i jest bardzo chłonna. Gruba, puszysta, wysokogatunkowa mikrofibra bez problemu i szybko poradzi sobie z osuszeniem podłogi w łazience po kąpieli całej rodziny i gości. Tego rodzaju nakładka na mopa bardzo łatwo się wyżyma i co najważniejsze, nie zatrzymuje bakterii oraz brudu wewnątrz materiału. W komplecie z mopem dostępne są specjalne wiaderka, które zapewniają skuteczne odsączanie bez konieczności dotykania nakładki dłońmi. Bardzo trwałe, praktyczne mopy z mikrofibry znacznie ułatwiają sprzątanie podłóg także na sucho, bez użycia wody i detergentów. Funkcjonalna mikrofibra przyciąga bowiem i zatrzymuje wszelkie zanieczyszczenia bez rozmazywania ich po powierzchni. Dzięki nakładce z mikrofibry możliwe jest więc usuwanie kurzu, czy też polerowanie podłogi o rozmaitych nawierzchniach. Mop z mikrofibry wyczyści wiele typów posadzek, w tym kamienne, drewniane, gresowe, wykonane z paneli laminowanych, czy też z linoleum. Najbardziej profesjonalne nakładki na mopy są zbudowane z dwóch typów włókien mikro aktywnych. Podczas gdy jedne z nich dbają o polerowanie powierzchni bez tworzenia zarysowań i nieefektownych smug, zadaniem drugich jest usuwanie pojedynczych zabrudzeń.

Funkcjonalne mopy dla wymagających – sprzątanie nigdy nie było prostsze

Nakładki na mopy z łatwością można wymieniać na nowe. Część z nich zaopatrzona jest w wygodne klipsy, które umożliwiają zapięcie na mopa. Inne wyposażone są w rzepy lub specjalistyczną opcję zatrzasku, która pozwala na bezdotykową wymianę nakładki. Po wykonanej pracy nakładkę z mikrofibry  można z łatwością wyprać w pralce bez dodawania zmiękczających płynów. Mikrofibra to materiał, który bardzo łatwo się suszy. Najnowocześniejsze, praktyczne mopy z mikrofibry zaopatrzone są często w regulowane trzonki, które można łatwo dopasować do wysokości osoby sprzątającej. Obrotowa głowica umożliwia natomiast dotarcie mopa do każdego zakamarka mieszkania. Coraz bardziej popularne stają się mopy z zamontowanym, pojemnym zbiornikiem na płyn do czyszczenia powierzchni, do którego dodać można także ulubiony olejek zapachowy. Przycisk umieszczony w rączce mopa rozpyla płyn szeroką mgiełką, która pokrywa dość spory obszar. Czy istnieje inny sprzęt domowy, dzięki któremu sprzątanie staje się tak bardzo przyjemnym zajęciem? W rankingu wygrać może chyba tylko mop zaopatrzony w wiadro z automatycznym systemem odwirowywania i skutecznego płukania, dostępnym po naciśnięciu stopą specjalnego pedału.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here