Chusteczki nawilżane- które wybrać

Przy wyborze wszelkich akcesoriów dla malucha należy kierować się rozwagą. Noworodek jest bardzo delikatny i wrażliwy. Jego organizm dopiero przystosowuje się do warunków, jakie panują poza wygodnym i bezpiecznym wnętrzem maminego brzuszka. Najmniejsze podrażnienie skóry może się skończyć bólem i płaczem. Kiedy wybieramy pieluszki, ubranka i kosmetyki dla malucha zawsze powinniśmy mieć świadomość, że dziecko może zareagować różnie na dane materiały, substancje czy zapachy.

Teoretycznie, każdego producenta akcesoriów dziecięcych obowiązują pewne normy. Są one zdecydowanie bardziej restrykcyjne niż w przypadku dorosłych, ale nie należy im ślepo ufać. Producenci bywają nieuczciwi, a normy niekoniecznie sprawdzą się w przypadku naszego dziecka. Zawsze dokładnie sprawdzajmy składy kosmetyków, których używa nasz maluch. Zupełnie tak samo, jak to robimy, kiedy wybieramy dla dziecka jedzenie. Chusteczki nawilżane, bez których dziś już chyba żadna matka nie wyobraża sobie życia, również mają rozmaite składy i różnią się jakością. Aby uniknąć kłopotów z alergiami lub innymi niepożądanymi konsekwencjami, warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów.

Jedno jest pewne- bez dobrych chusteczek nie da się normalnie funkcjonować. Ich pierwotnym przeznaczeniem jest oczywiście ułatwienie przewijania niemowlaka. Zdecydowanie trudno sobie wyobrazić sprawną zmianę pieluszki bez mokrych chusteczek. To by było karkołomne zadanie, chociaż jest grono matek, które stosują tylko i wyłącznie chusteczki wielorazowego użytku. Jest to rzecz jasna rozwiązanie bardziej ekologiczne i o wiele, wiele bardziej ekonomiczne, ale zdecydowanie bardziej pracochłonne. Chusteczek używamy również podczas karmienia. O wiele prościej wytrzeć buźkę dziecka nawilżaną chusteczką, niż biec z nim do łazienki, czy też bawić się ze zwykłymi chustkami, które trzeba najpierw namoczyć. Chusteczki są niezbędne w każdej krótszej i dłuższej podróży. Umyją brudne ręce, buzie, a nawet nogi. W skrajnych sytuacjach ułatwią prowizoryczne oczyszczenie ubranek z resztek jedzenia lub buty z nadmiaru błota. Nadal pozostaje jednak pytanie o to, jakie chusteczki nawilżane dla noworodka powinniśmy wybrać?

Nie ma co ukrywać- chusteczki nie są tanie. Szczególnie wziąwszy pod uwagę intensywność ich zużywania. Nie zawsze jednak te najdroższe są najlepsze i najbezpieczniejsze. Należy przede wszystkim zanalizować skład płynu, którym są nasączone. Jeśli choćby jedna substancja wzbudza wątpliwości, lepiej zaniechać zakupu. Istnieją oczywiśćie listy środków zakazanych do stosowania u dzieci. Warto to sprawdzić, ale często informacje na opakowaniach są po prostu nieczytelne dla zwykłego człowieka. Dziwny skład trzeba omijać szerokim łukiem. Drugą kwestią jest stopień nasączenia chusteczki. Powinien być on optymalny- zbyt sucha chusteczka nie spełni swojego zadania, zbyt mokra zadziała zbyt intensywnie. Kolejna rzecz to zapach. Zdecydowanie powinno się unikać mocno pachnących, perfumowanych produktów, ponieważ mogą wywołać uczulenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here