Drewniane krzesełko do karmienia

W skład wyprawki dla dziecka wchodzi między innymi krzesełko do karmienia. Mimo że nie jest potrzebne od pierwszych tygodni życia, to nie warto zwlekać z jego zakupem. Wybór musi być przemyślany, trzeba zwrócić uwagę na wiele różnych elementów. W sklepach dostępne są plastikowe i drewniane krzesełka do karmienia. Które z nich lepiej się sprawdzą?

Krzesełka do karmienia – do czego się przydadzą?

Krzesełko do karmienia to ważny element dziecięcej wyprawki. Polecane są dla dzieci od ok. 6 miesiąca życia, które już samodzielnie siedzą, ale sprawdzą się także dla starszych dzieci, do około czwartego roku życia. Dzieci siedzące w krzesełkach są bezpieczne, mogą wygodnie jeść, a także bawić się, gdy rodzice sprzątają czy przygotowują posiłki. Dziecko we własnym krzesełku można przystawić do wspólnego stołu. A wspólne posiłki od najmłodszych lat są ważnym elementem, łączącym rodzinę. Warto też dodać, że dzieci siedzące w krzesełkach, szybciej uczą się samodzielnego jedzenia. Maluchy mogą same sięgać po smakołyki, a siedząc z innymi, mogą obserwować, co należy robić. To doskonały sposób na budowanie właściwych nawyków żywieniowych.

Krzesełko do karmienia – na co zwrócić uwagę?

Krzesełko do karmienia przyda się, gdy dziecko samodzielnie siedzi i zaczyna jeść pierwsze stałe pokarmy, kaszki, kleiki czy owoce. Wybór krzesełek jest bardzo duży, dlatego młodzi rodzice często nie wiedzą, jaki model wybrać. Bardzo ważne, aby krzesełko miało stabilną konstrukcję, która nie przewróci się pod wpływem ruchliwego malucha. Istotnym elementem są pasy bezpieczeństwa, pozwalając przypiąć dziecko i umożliwiające wypadnięcie z mebla. Dzieci w trakcie jedzenia powinny mieć zapewniony komfort, dlatego dużą zaletą będzie miękka poduszka. Ważne, aby siedzisko było wykonane z wodoodpornych materiałów, łatwe do utrzymania w czystości. Dużą zaletą jest także możliwość regulacji, pozwalającą dopasować krzesełko do różnych stołów oraz wzrostu dziecka. Przyda się regulowane siedzisko oraz regulowany podnóżek, dzięki czemu krzesełko sprawdzi się także dla starszego dziecka. Rodzice cenią także możliwość złożenia mebla. Składane krzesełka można bez problemu przewieźć, zabrać ze sobą na wakacje. Wiele nowoczesnych krzesełek jest wyposażonych w dodatkowe akcesoria tj. tacki, uchwyty na kubek, a to poprawia ich funkcjonalność i komfort. Niezbędne są atesty i certyfikaty, dopuszczające każde krzesełko do użytku przez najmłodszych. W sklepach dostępne są krzesełka z różnych materiałów tj. plastikowe, metalowe i drewniane. Właśnie te ostatnie są najczęściej wybierane. Dlaczego?

Drewniane krzesełko do karmienia – dlaczego je wybrać?

Drewno to naturalny i solidny materiał, który jest często wykorzystywany do produkcji dziecięcych mebli. Krzesełka do karmienia drewniane mają dużo zalet, ten model wybiera coraz więcej rodziców. Podstawową zaletą jest solidność, wytrzymałość i długowieczność. Krzesełka do karmienia drewniane mogą służyć różnym dzieciom, często są wykorzystywane w jednej rodzinie przez wiele lat. Nie trzeba obawiać się, że maluch je przewróci, połamie czy zniszczy. Dużym atutem jest wygoda. Naturalne drewno jest przyjazne dla skory, przepuszcza powietrze, a to redukuje ryzyko podrażnień czy nadmiernego pocenia się. Kolejną zaletą jest estetyczny wygląd. Drewniane mebelki pasują do wielu stylów aranżacyjnych, sprawdzą się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrzach. Można wybrać krzesełka drewniane w naturalnym odcieniu lub pomalowane na ulubiony kolor. Oczywiście nie można zapomnieć, że produkty z drewna są ekologiczne, przyjazne dla środowiska. Minusem tego typu mebli może być wyższa cena niż w przypadku krzeseł z plastiku. Krzesła z naturalnego drewna najczęściej się nie składa, dlatego może być to problemem z przypadku konieczności przewożenia. W takim wypadku dobrym wyjściem jest zakup dwóch różnych krzesełek do karmienia dziecka, jednego plastikowego, bardziej mobilnego i drugiego, solidnego drewnianego.

Dobrze dobrane krzesełko to ważny element, ułatwiający kamienie i naukę samodzielnego jedzenia. Warto zainwestować w solidny model, który zapewni dziecku bezpieczeństwo, komfort i wygodę.

 

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here