Jak przewieźć noworodka ze szpitala?

Pierwsza podróż maluszka to nie byle wydarzenie. Wymaga odpowiedniego zorganizowania się rodziców i może przebiegać zupełnie spokojnie albo może przysporzyć zarówno małemu człowiekowi, jak i jego rodzicom wiele stresu. Jeśli jest dobrze zaplanowana, nie powinna jednak zamienić się w koszmar. Jak przewieźć noworodka ze szpitala? Zapoznaj się z naszą listą wskazówek, a nic Cię nie zaskoczy!
1. Wypis ze szpitala.
Upewnij się, że dopełniłaś wszystkich formalności w szpitalu. Pamiętaj, że czasem trzeba uiścić jakieś drobne opłaty, podpisać formularze. Lekarz, będący na dyżurze z pewnością poinstruuje Cię w kwestiach karmienia, suplementacji witamin D i K. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości odnośnie pielęgnacji noworodka, nie wiesz, na jakie niepokojące objawy powinnaś reagować, to jest odpowiednia chwila, żeby porozmawiać. Później, gdy już będziecie w domu, odwiedzi Cię położna i będzie mogła doradzić Ci w niektórych sprawach, jednak nie będzie to porada lekarska, takiej możesz zasięgnąć, będąc jeszcze w szpitalu.
2. Odpowiedni ubiór.
Dopilnuj, żeby Twój maluszek był ubrany odpowiednio do panujących na zewnątrz warunków pogodowych. Nie powinien być ubrany zbyt lekko, ale też nie powinien się zgrzać podczas podróżowania autem. Ewnetualnie, jeśli w samochodzie zorientujesz się, że dziecku może być zbyt ciepło, rozepnij mu bluzę lub kurtkę/kombinezon. Ty też o siebie zadbaj, pamiętaj, że musisz chronić swoje piersi przed przewianiem. Zwykle po paru dniach karmienia noworodka kobiety doświadczają nawału pokarmu, łatwo wtedy doprowadzić do zapalenia piersi.
3. Transport.
Najłatwiej będzie Ci przewieźć nowo narodzone dziecko samochodem. Jeśli tylko masz taką możliwość, poproś kogoś, by po Was podjechał, koniecznie ze specjalnym fotelikiem do przewożenia niemowląt. Taki fotelik może również pełnić funkcję nosidełka. Najlepiej będzie przynieść go do szpitala i jeszcze na sali włożyć malucha do fotelika. Nie martw się, w samochodzie wstarczy przypiąć fotelik pasem, nie bedziesz musiała w tym celu wyciągać dziecka. Największe szanse, by noworodek był spokojny w drodze, da przewinięcie i nakarmienie go tuż przed włożeniem do nosidełka. Nie zapomnij poklepać go po skończonym jedzeniu, by mu się odbiło. W przeciwnym wypadku może mu się ulać, gdy będziecie już w samochodzie. Na wszelki wypadek podłóż mu pod brodę pieluchę tetrową. Gdy już się wszyscy zapakujecie do samochodu (najwygodniej będzie, jeśli mama usiądzie na tylnym siedzeniu obok maleństwa), możecie ruszać. Kierowca powinien prowadzić pewnie i spokojnie. Jeśli maluch zacznie płakać, nie należy panikować. Najczęściej dzieci lubią jazdę samochodem, a spokój dorosłych z pewnością się udzieli.
4. W domu
Jeśli noworodek zaśnie podczas podróży, co jest bardzo prawdopodobne, możesz delikatnie wyciągnąć fotelik z samochodu i przenieść malucha, by dokończył drzemkę już w domu. Nie zapomij rozpiąć mu ubrania, by się nie przegrzał. Teraz możecie się cieszyć z nowego domownika i wreszcie odpocząć po trudach pobytu w szpitalu. Gratulacje!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here