Kokony niemowlęce, gniazdka niemowlęce

0
1337

Oczekiwanie na narodzenie się dziecka to jedna z najwspanialszych przygód w życiu mamy i taty. Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z pierwszym dzieckiem lub kolejnym – każde narodziny to tak samo wspaniała i emocjonująca sprawa. Kupowanie wyprawki dla dzidziusia przynosi wiele emocji. Należy przemyśleć każdy element, jaki znajdzie się w takiej wyprawce, aby kupić wszystko, co będzie dla maluszka potrzebne. Wielu rodziców staje przed poważnym dylematem. Kokon dla dziecka – kupić czy nie?

Funkcjonalny gadżet

Kokony niemowlęce robią furorę na rynku od kilku lat. Tak, może wcześniej mamusie nie korzystały z niego i jakoś sobie radziły. Skoro mamy jednak możliwość wykorzystania takiego wynalazku, który stał się hitem, to dlaczego nie można ułatwić sobie dzięki niemu życia. Tak, to ogromna wygoda i komfort – zarówno dla mamy, jak również dla malucha. Jedną z jego zalet jest fakt, że można je ułożyć wszędzie – nawet na łóżku rodziców w nocy.

W szczególności w pierwszym okresie, zaraz po narodzinach dziecka, częste wstawanie do dziecka w porze nocnej jest przymusowe. Jeżeli mama obawia się, że nie usłyszy płaczu dziecka z łóżeczka, to zawsze może je umieścić w takim kokonie na swoim łóżku. Nie ma obaw, że dziecko wysunie się z takiego gniazdka niemowlęcego, dzięki bocznym zabezpieczeniom. Gniazdka niemowlęce można regulować na dole. Nawet, jeżeli dziecko trochę podrośnie, to nadal bez problemu będzie mogło spędzać w tym miejscu dużo czasu, w szczególności podczas drzemki. Rodzice nie będą musieli się obawiać, że dziecko podczas ich snu wysunie się z kokonu i spadnie z łóżka.

Poczucie bliskości i troski

Kokony niemowlęce to ogromna ulga dla rąk rodziców. Dzieci mają poczucie bliskości. Nic nie działa na dziecko lepiej jak kojący i miły dotyk. Czy to jednak oznacza, że przez cały czas musi znajdować się na ręku mamy lub taty? Oczywiście, że nie! Można umieścić je w takim kokonie i ciasno opatulić (w granicach rozsądku, aby zostawić dziecku trochę miejsca do poruszania się), a poczuje się tak jakby znajdowało się w bliskim kontakcie z osobą mu bliską. Gniazdka dla maluchów wykonane są z przyjemnych materiałów w dotyku, które koją nerwy maluszka i pozwalają mu na spokojny sen. Ręce rodziców będą miały szansę na odpoczynek!.

Otulacz od pierwszych dni

Gniazdka niemowlęce inaczej nazywa się otulaczami, ponieważ „tulą” malucha, tak jakby robiła to osoba dorosła. Na jak długo starcza? To zależy od tego jak dziecko będzie rosnąć. Pewne jest jednak, że przez pierwsze sześć miesięcy życia dziecka można załatwić sobie wspaniałą pomoc przy dziecku o każdej porze dnia. Tego typu produkt nie tylko można stosować w nocy, ale także w ciągu dnia. Dzięki temu każda mama bez problemu będzie mogła wykonać inne zadania bez obaw, że dziecko wyląduje na ziemi.

Kokon dla dziecka często wykorzystywany jest również jako przenośne łóżeczko podczas wyjazdów. Zamiast zabierać łóżeczko turystyczne, zajmujące bardzo dużo miejsca w bagażniku, można pozwolić sobie na zakup takiego otulacza. Zajmuje on o wiele mniej miejsca i nikt nie będzie miał problemu z jego przewozem do innego miejsca. Do tego zapewnia dużo ciepła. Dziecku wystarczy tylko delikatny kocyk (nawet podczas zimowych wyjazdów).

Otulacz z każdej strony zapewni śpiącemu dziecku dużą dawkę ciepła, wygody i komfortu. Kokony niemowlęce są tak skonstruowane, że z góry są miękkie i nie potrzeba podkładania dodatkowych podkładów – jak to często należy robić w turystycznych łóżeczkach. Jak więc widać – wyższość gniazdka dla niemowlaka nad tradycyjnym łóżeczkiem jest zdecydowanie wyższa.

Do innych zalet takich otulaczy należy także lekkość, trwałość. Wszystkie gniazdka niemowlęce rosną razem z jego właścicielem. Może być stosowany w wózku podczas spacerów. Wiele osób zauważa, że jest to idealny produkt na polskie, dziurawe drogi i chodniki, ponieważ zapewnia doskonałą amortyzację. Wśród innych zalet można wymienić tłumienie hałasów z zewnątrz oraz stworzenie spokojnej, klimatycznej atmosfery dla dziecka, które nie będzie na nic nerwowo reagować.

Otulanie dziecka typowym kokonem nie zawsze wystarcza. Warto wybrać profesjonalny otulacz do wózka marki https://www.lovetodream.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here