Prezent dla noworodka

W rodzinie pojawia się nowy członek. Malutki człowiek, którego każdy chce jak najszybciej zobaczyć i uściskać. Nowo odwiedzający zastanawiają się, co dla noworodka na prezent, co należy przynieść dla maluszka. Lecz często brak pomysłów, co takiemu małemu człowiekowi na początek jest potrzebne. A raczej co potrzebne jest jego mamie. Obecnie na rynku jest tyle różnych akcesoriów dla noworodków, że mało doświadczony odwiedzający może popaść w histerię. Warto wtedy zapytać świeżo upieczonej mamy, czy nie potrzebuje czegoś dla maluszka. Jeśli odpowiedź pada przecząca, to na pewno młoda mama ucieszy się z pieluszek jednorazowych, bo przy małym dziecku zużywa się je tonami. Oczywiście o ile są używane pieluszki jednorazowe, a nie wielorazowe, o to należy dopytać. Warto również do pieluszek dorzucić chusteczki nawilżane jakiejś dobrej renomowanej firmy. Na pewno się przydadzą przy przebieraniu noworodka lub do przetarcia rączek czy buźki w późniejszym czasie.
Kolejnym dobrym prezentem są skarpetki, śliniaki, body, śpioszki. Takich rzeczy nigdy za wiele. Dla dziewczynki można zakupić prześliczne opaski na głowę dostępne w jak najmniejszych rozmiarach. Dla chłopczyka zaś jakąś czapeczkę w chłopięcych kolorach. Jeśli chodzi o kupno ubranek czy kosmetyków to warto zapytać mamę dzidziusia, czy potrzebuje takich rzeczy. Czasem ubranek jest tak dużo, że ciężko wszystko założyć albo dzidziuś jest uczulony na jakieś preparat albo mama ma swoje sprawdzone ulubione kosmetyki. Dosyć często wybieranym prezentem są grzechotki, książeczki, zawieszki do łóżeczka bądź wózka. Nie są to złe pomysły, dzidziuś na pewno z tego skorzysta, przynajmniej będzie miał frajdę, że co chwilę widzi lub trzyma inną rzecz. Fajnym prezentem jest też album lub ramka na zdjęcia. Może być podzielona na miesiące, aby można było zobaczyć jak dzidziuś się rozwijał i rósł w każdym poszczególnym etapie albo po prostu taka zwykła na jedno zdjęcie. Jeśli chcemy zrobić zakup „na przyszłość” to można rozejrzeć się za jakimś kubeczkiem niekapkiem, talerzykiem, sztućcami dla dzieci. Na pewno się przydadzą za pewien czas. Obecnie dosyć popularnym prezentem jest miś szumiś. Jest to maskotka posiadająca w sobie głośnik, który wydaje dźwięki szumienia, tzw. biały szum. Eksperci twierdzą, że takie właśnie dźwięki maluszki słyszą w brzuchu matki i wtedy czują się spokojniejsze. Dlatego często dzieci wyciszają się przy używaniu odkurzacza lub suszarki.
Jeśli ktoś chce się „szarpnąć” z prezentem to dobrym pomysłem jest wykupienie sesji zdjęciowej noworodkowej. Jest to wspaniała pamiątka dla rodziców, ale także dla dziecka w późniejszym etapie życia. Drugim prezentem z tych droższych jest wykupienie lekcji chustowania u doradcy chustowego. Z tym, że musimy uprzednio ustalić czy mama maluszka zamierza go nosić w chuście. I czy w ogóle chciałaby uczestniczyć w takich zajęciach z chustonoszenia.
Pomysłów na prezent jest cała masa. Tak naprawdę nie ma złego prezentu dla dzidziusia, bo z każdego świeżo upieczona mama się ucieszy i na pewno wykorzysta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here