Ubranka na pobyt z noworodkiem w szpitalu

Wielu rodziców zastanawia się, jakie ciuszki dla noworodka do szpitala zabrać. Jest to bardzo ważna kwestia, ponieważ w tych pierwszych dniach świeżo upieczonej mamie trudno jest pielęgnować dziecko – szczególnie, jeśli jest to jej pierwszy potomek.

Szpitale często mają na wyposażeniu ubranka. Na stronie każdej placówki znajduje się lista rzeczy potrzebnych mamie i dziecku w szpitalu. Warto się z nią zapoznać, ponieważ niekiedy nie trzeba zabierać ze sobą ubranek czy niektórych środków higienicznych. Zawsze jednak posiadanie własnej szpitalnej wyprawki zapewni poczucie bezpieczeństwa, pozwoli też poczuć się wyjątkowo. Ubranka dla dziecka powinny być wykonane z przewiewnych materiałów – najlepiej w 100% z bawełny organicznej. Nie powinny posiadać zdobień czy aplikacji. Takie ciuszki przydadzą się w późniejszym czasie, początkowo ważna jest wygoda malucha. Ubranka powinny być również dostosowane do pory roku, w której rodzi się dziecko – warto pamiętać, że na salach porodowych jest dość ciepło, a w trosce o maluszki raczej nie otwiera się na długo okien. Ubranka mogą więc być z cienkiej bawełny, a żeby ogrzać maleństwo, warto zaopatrzyć się w ciepłe kocyki.

Nie warto zabierać zbyt wielu ubranek, jednak trzeba pamiętać, że w szpitalu spędza się minimum 3 dni. W tym czasie dziecko może stracić na wadze – śmiało można więc zaopatrzyć się w ubranka 50 i 56. Są to rozmiary, które będą pasować na praktycznie każde nowo narodzone dziecko, mimo że przeciętny noworodek ma ok. 55 cm długości. Na pierwsze dni można zabrać półśpiochy, czyli spodenki ze stópkami i body z długim rękawem. Wystarczą nam 3 takie zestawy. Zamiennie można stosować śpioszki i body z krótkim rękawem zakładane pod spód. Możemy zabrać dwa takie zestawy. Taka wyprawka powinna nam w zupełności wystarczyć, jednak warto pamiętać o tym, że ubranka mogą się ubrudzić – nie mamy przecież jeszcze wprawy w przewijaniu malucha. Ważne jest, żeby ubranka łatwo się zakładało. Najlepiej sprawdzą się tutaj kopertowe, zapinane na zatrzaski body i śpioszki. Nie można również zapomnieć o skarpetkach oraz rękawiczkach-niedrapkach i czapeczkach.

Dodatkowo można zabrać ubranko na wyjście, które będzie dostosowane do pory roku. Na zimę sprawdzi się kombinezon, latem może to być dodatkowa bluza zakładana na ubranko. Mama, która zabierze ze sobą wszystkie niezbędne ubranka i akcesoria, będzie spokojniejsza i pewna tego, że niczego jej nie zabraknie podczas trudnych chwil w szpitalu. Jeśli jednak zapomnimy czegoś, rodzina może donieść niezbędne elementy garderoby. Szpital na pewno nie pozostawi nieodzianego noworodka, a zapewni mu ubranka i kocyki na sam początek. Aby poprawić sobie humor, można jednak wyprawkę zacząć kompletować odpowiednio wcześnie i cieszyć się widokiem swojego maleńkiego, ubranego w pastelowe kolory maleństwa. Ubranka w sklepach są coraz bardziej zróżnicowane i można znaleźć ciekawe propozycje za niską cenę. Słodkie wzory umilą każdy pobyt w szpitalu i pozostawią piękną pamiątkę w postaci zdjęć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here