niemowle

Oszczędność dla wielu rodziców małych dzieci to słowo jakże odległe, bo jak wiadomo utrzymanie dziecka kosztuje i to nie mało od pierwszych chwil życia. Pocieszeniem nie jest fakt, że z czasem te koszty coraz bardziej wzrastają. Dlatego warto zastanowić się czy można zaoszczędzić na wyprawce dla dziecka. Co jest niezbędne, a co może być zbędne? Spróbujemy się nad tym zastanowić i doradzić Wam dobre rozwiązania. Nie będziemy również ściemniać, zatem będzie tylko prawda.

Wózek i fotelik samochodowy – wózek 3w1 lub 2w1 to niewątpliwie oszczędność

spacer z wozkiemWiele osób oferuje wózki używane – nic w tym złego wszak dzięki temu można zaoszczędzić. Jednak nie mamy pewności jakie trasy rodzice pokonywali z wózkiem i w jakim stanie są amortyzatory, hamulce czy koła. Zatem nawet jeśli wszystko jest dokładnie opisane to kupujemy przysłowiowego kota w worku. Nigdy nie wiadomo czy zrobimy świetny interes czy jednak zakupimy bubel. Jeśli nie używane to może wózki 3w1? Wózki gondole z uniwersalnym stelażem do spacerówki, a do tego fotelik samochodowy, za jednym zakupem można załatwić trzy przydatne akcesoria. Na pewno będzie taniej, ale czy bezpiecznie? Wszystko zależy od rodzaju fotelika samochodowego. Na pewno zamiast tego z zestawu, lepiej wybrać model renomowanej marki, który przeszedł testy zderzeniowe przynajmniej dostatecznie, a najlepiej dobrze lub bardzo dobrze. W tym przypadku trzeba będzie trochę dopłacić, jednak w końcu bezpieczeństwo jest najważniejsze.  Zamiast wózka 3w1 można jednak zdecydować się na model 2w1, a fotelik samochodowy zakupić osobno. Tutaj dobrym wyborem może być Muuvo Quick, czyli wózek którego stelaż składa się błyskawicznie. Dodatkowo do wózka dodanych jest wiele akcesoriów, których nie musisz dodatkowo kupować. Na pewno przyda Ci się przewijak turystyczny, torba na akcesoria, pokrowiec na nóżki czy folia przeciwdeszczowa.

Elektroniczne gadżety typu nianie czy monitory oddechu – czy są konieczne?

Niewątpliwie wstawanie do dziecka w nocy jest dla matki czynnością intuicyjną i najczęściej budzi się ona po pierwszym „zakwileniu” dziecka. Niemniej jednak elektroniczna niania może się przydać, wszak warto dziecko mieć na oku zwłaszcza, kiedy nie przebywa się akurat blisko jego pokoju. Przydatny jest, a właściwie niezbędny jet monitor oddechu. Bo o ile z niani można zrezygnować, to z monitora oddechu absolutnie nie. Jak wiadomo śmierć łóżeczkowa jest częsta wśród noworodków i niemowląt, zatem warto się w taki sprzęt zaopatrzyć. Jednak nie musisz kupować obydwu urządzeń osobno, bowiem znajdziesz videonianię z monitorem oddechu, zatem w ten sposób możesz zaoszczędzić.

Kupowanie dużej ilości ubranek i pampersów – absolutnie niezbędne

ubranie dla niemowlakaPrzed pojawieniem się dziecka na świecie trzeba także zaopatrzyć się w dużą ilość rampersów, pajacyków i innych wygodnych do przebierania ubranek.  Oczywiście tutaj można skonsultować się z bliskimi, bo wiele osób kupuje ubranka dla maluszka. W ten sposób częściowo mogą odciążyć Cię finansowo, choć w pierwszym okresie potrzebujesz ich dość sporo. Świetnie sprawdzają się zakupy w multipakach, zarówno ubrań, jak i pampersów, gdyż to pozwala zaoszczędzić.

Kosmetyki dla maluszka – wybieraj tylko te które wykorzystasz

Nie warto kupować kosmetyków o podobnym działaniu. Możesz zdecydować się na zasypkę do pupy, ale lepszym wyborem będą bardziej skuteczne na odparzenia kremy. Jeśli chodzi o jakość kosmetyków to absolutnie nie możesz na nich oszczędzać. Powinny być certyfikowane, tak by nie powodowały uczuleń w kontakcie z delikatną skórą dziecka.

Są pewne sposoby na poczynienie oszczędności, jednak generalnie wyprawka i tak sporo kosztuje i nie da się tych wydatków znacząco ograniczyć. Na pewno spośród akcesoriów potrzebny będzie także podgrzewacz do mleka, zwłaszcza jeśli mama będzie odciągała pokarm bądź korzystała z mleka modyfikowanego. Jeśli zamierza karmić przez pierwszy okres, ten zakup na początku można pominąć. Dla niektórych zbędnym wydatkiem mogą być maskotki, karuzelki. Jednak nawet niemowlę pomiędzy snem musi mieć jakąś atrakcję. Miś Szumiś może nie być niezbędny, ale niektóre dzieci zasypiają tylko przy nim, a takie akcesorium bardzo pomaga w uspokojeniu tzw. high need baby. Z zakupem wózka można nieco poczekać, jeśli maluch ma urodzić się w zimie i spacery przekładacie na moment aż miną mrozy. Wtedy doskonałym wyborem może być wspomniany Muuvo Quick, który sprawdzi się także na wyjazd i na zakupy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here