Jak kupić bezpieczny zestaw 3w1 dla dziecka?

Dużą popularnością cieszą się tak zwane wózki wielofunkcyjne. Jednak okazuje się, że nie warto na nich oszczędzać, gdyż modele za nieco ponad tysiąc złotych znacząco różnią się jakością od tych za 2-3 tys. zł. Przede wszystkim wyposażone są w zwykły fotelik samochodowy stanowiący element całego zestawu. Taki wózek 3w1 prezentuje się dobrze jedynie na obrazku, a kiedy przychodzi do użytkowania okazuje się, że ma wiele wad. Wózki i foteliki dziecięce trzeba kupować „z głową”. Wtedy zestawy 3w1 mogą okazać się dobrą inwestycją i nie potrzeba kolejnych wydatków.

Wygodny i lekki stelaż wózka ma znaczenie 

Bardzo często rodzice kupujący tanie zestawy 3w1 dla swoich pociech narzekają na to, że stelaż wózka jest ciężki. Dlatego na ten aspekt należy zwrócić uwagę wybierając wózek wielofunkcyjny. W przeciwnym razie czeka nas dodatkowy wydatek w postaci wózka spacerowego, gdyż spacerówka musi być zwrotna i lekka. Zatem pozorna oszczędność na samym początku obróci się przeciwko nam. Wózki , które kosztują w granicach 2 tys. zł  mają lekkie stelaże aluminiowe, które bardzo łatwo się składa jedną ręką, co ma znaczenie, kiedy wybieramy się na spacer z dzieckiem, ale przede wszystkim wtedy, gdy wózek chcemy zapakować do bagażnika bądź z niego wypakować.        

Dołączony bezpieczny fotelik samochodowy niezbędnym elementem dobrego zestawu 3w1 

Tanie zestawy 3w1 wyposażone są w foteliki samochodowe wchodzące w skład zestawu. Nie mają one wykonanych żadnych crash testów, ani ADAC ani Test Plus, dlatego nie mamy żadnej gwarancji, że są bezpieczne. W nieco droższych zestawach do wyboru mamy foteliki znanych marek jak Maxi- Cosi czy Be Safe, które są bardzo dobrze oceniane i uzyskują dobre lub bardzo dobre oceny w testach zderzeniowych. Czasem do zestawu z takim fotelikiem trzeba nieznacznie dopłacić. Jednak nie są to znaczące kwoty, na pewno znacznie niższe od faktycznej wartości tych fotelików. Oczywiście więcej trzeba zapłacić za foteliki z bazą ISOFIX, ale za nią zawsze trzeba dopłacić. Tutaj również zyskuje się pewność, że fotelik samochodowy został właściwie wpięty, dlatego rodzice nie zważają często na dodatkowy wydatek, przyjmując go z dobrodziejstwem inwentarza.            

Amortyzacja na tylne koła oraz skrętność kół przednich 

Kupując zestaw 3w1, czyli wózek z gondolą, spacerówkę i fotelik samochodowy trzeba jeszcze zwrócić uwagę na amortyzację, wszak chodzić będziemy na spacerach po różnej nawierzchni. Koła gumowe lub żelowe odporne na przebicie są również bardzo istotną kwestią. Istotne znaczenie ma również skrętność kół przednich, co ułatwia pokonywanie przeszkód, a także możliwość ich zablokowania do jazdy na wprost. Na te kwestie trzeba zwrócić szczególną uwagę. Podobnie bardzo ważna jest łatwość hamowania wózkiem nawet na pochyłym terenie. Od wózka 3w1 trzeba oczekiwać najwyższej jakości.       

Odpowiednie profilowanie i materac kokosowy lub bambusowy 

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo dziecka ważne jest również odpowiednie wyprofilowanie gondoli. Powinna ona umożliwiać dziecku spokojny sen w najwygodniejszej pozycji, czyli zupełnie na płasko. Bardzo ważny jest również rodzaj materaca. Najlepiej jeśli jest kokosowy lub bambusowy, gdyż to gwarantuje najwyższy poziom komfortu, a także dobrą cyrkulację powietrza. Jeśli chodzi o ochronę trzeba jeszcze zwrócić uwagę na materiał tapicerowany, gdyż można wybrać wózek 3w1 wyposażony w filtr UV 50+.  

Przydatne akcesoria dla dzieci w zestawie 3w1 

Poza licznymi kwestiami bezpieczeństwa na samym końcu można spojrzeć na to jakie dodatkowe akcesoria dla dzieci oferowane są w zestawie. Standardowo jest to folia przeciwdeszczowa, często również parasolka przeciwsłoneczna. Można spotkać również zestawy z kocem, śpiworkiem, termosem czy kubkiem termicznym. Często wśród akcesoriów znajduje się kosz zakupowy. Wózki i foteliki dziecięce mogą być kompatybilne, nawet jeśli nie pochodzą z jednego zestawu. Gwarantują to stelaże z dołączonymi uchwytami. 

Wybór wózka 3w1 nie musi być nietrafionym zakupem. Zła prasa tego typu zestawów dotyczy głównie tych najtańszych i wątpliwej jakości. Zwracając uwagę na powyższe kwestie można zakupić zestaw bezpieczny i spełniający wszystkie potrzeby. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here