kokon niemowlęcy

Kokon niemowlęcy nazywany również kokonem noworodka, czy też gniazdkiem, jest przenośnym łóżeczkiem dla małego dziecka, które ma na celu chronić je przed upadkiem z wysokości, np. gdy leży w łóżeczku lub na sofie w salonie. Należy wiedzieć, iż z wyglądu kokon jest podobny do pontonu i składa się on z miękkiego dna oraz z wysokich boków uniemożliwiających wydostanie się z niego.

Kokon niemowlęcy – różne rodzaje

Warto wiedzieć, iż na rynku można znaleźć kokony niemowlęce różnego rodzaju, w tym te do spania, które są pomocne w nauce samodzielnego snu. Przydają się one w sytuacji gdy rodzic chce przesypiać wraz z maluszkiem pierwsze noce. Dzięki przedmiotowi, jakim jest kokon niemowlę ma zapewnioną odpowiednią przestrzeń, dzięki czemu ma możliwość swobodnego wtulenia się oraz czuje się bezpiecznie. Innym rodzajem są kokony do przewijania, które mają wysokie boki. Dzięki temu nawet ruchliwy maluch nie spada z przewijaka, na którym dany kokon jest umieszczony. W związku z tym wszelkie zabiegi pielęgnacyjne z użyciem kokonów przebiegają szybko,sprawnie oraz bez niepotrzebnego stresu. Kolejnym rodzajem kokonów są kokony do obracania z boku na bok. Pozwalają one na zmianę pozycji leżącego dziecka. To jednak nie wszystko. Dzięki temu produktowi maleństwo ma szansę przekręcać się samodzielnie. Kokony tego typu zostały tak skonstruowane, aby zapewniać dziecku bezpieczeństwo w każdej pozycji. Warto wspomnieć także o kokonach do zabawy, które mogą być traktowane jako pierwsza mata do zabaw dziecka. Na tego rodzaju kokonie można z powodzeniem ułożyć dziecko na przykład na podłodze i zająć się czynnościami domowymi bez obaw o to, że dziecko spadnie. Jest to wygodne rozwiązanie szczególnie w przypadku rodziców, którzy pracują z domu.

Kokon dla niemowlaka – zalety

Należy wiedzieć, że kokon niemowlęcy jest wyjątkowo funkcjonalny, co jest jego dużą zaletą. W dużym stopniu ułatwia on życie nie tylko maluszkowi, ale także rodzicom. Dzięki dobrze dobranemu, dwustronnemu gniazdku można ułożyć dziecko wygodnie i bezpiecznie dosłownie w każdym miejscu w domu – na stole, na kanapie, dywanie, czy też w łóżeczku. Co więcej, kokon oraz jego profil oraz rozmiar są dostosowane specjalnie do potrzeb maluszka, dlatego też jest to lepszy wybór niż zwykły kocyk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here