Klocki dla dzieci

Klocki to uniwersalna i bardzo rozwijająca zabawka, która przypadnie do gustu zarówno młodszym, jak i starszym dzieciom. Świetnie działa na motorykę, wyobraźnię i uczy współpracy przy wspólnym budowaniu. Jednak by zabawa była bezpieczna, szczególnie gdy mowa o maluchach, klocki muszą być dostosowane do wieku użytkownika. Jakie zestawy sprawdzą się więc u najmłodszych?

Jakie cechy muszą posiadać klocki dla dzieci do 3. roku życia?

Przede wszystkim muszą być wykonane z trwałego, odpornego na uderzenia i łamanie tworzywa sztucznego, które posiada odpowiedni certyfikat i atesty bezpieczeństwa. Najważniejsza jest jednak wielkość poszczególnych elementów – odpowiedni rozmiar daje gwarancję, że maluch nie połknie zabawki, a dzięki temu zminimalizuje się ryzyko zadławienia.

Jasne, pastelowe kolory, ciekawe kształty i przyjacielskie postacie zachęcą malca do zabawy. Rodzaj łączenia jest dostosowany do możliwości małych dzieci, tak by łatwiej im było samodzielnie układać klocki.

Klocki LEGO dla najmłodszych – polecane zestawy

Najbardziej polecanym zestawem klocków dedykowanych dla dzieci, nawet półtorarocznych, są zestawy LEGO Duplo. To zabawki przystosowane i bezpieczne dla maluchów, które gwarantują świetną i rozwijającą zabawę!

Najmłodsi ucieszą się z zestawów do budowania nieskomplikowanych konstrukcji, składających się z góra kilku elementów, które w łatwy sposób można połączyć. Seria Pierwsze Klocki jest dostosowana do umiejętności malucha – ułożenie nie wymaga jeszcze logicznego myślenia, ani sprawności manualnej.

Nieco większe dzieci zachwycą się możliwością stworzenia własnego mini zoo, gospodarstwa ze zwierzątkami czy stacji kolejowej. Możliwości jest naprawdę wiele! Najważniejsza jest wspólna zabawa – odgrywanie ról i opiekowanie się plastikowymi ludzikami uczy wrażliwości i pewnych zachowań społecznych. Dlatego tak istotne jest robienie tego razem.

Jakie zestawy są polecane dla nieco starszych dzieci?

Klocki dla przedszkolaka nie muszą już spełniać tych samych wymogów, co te przeznaczone dla maluszków. Są jednak zaprojektowane specjalnie tak, by łatwo się ze sobą łączyły i dopasowywały. Dzięki czemu dziecko może skupić się na wielogodzinnej zabawie, opartej na budowaniu, niszczeniu i sterowaniu zabawkowymi postaciami.

Zestawy LEGO Classic to idealne rozwiązanie dla dzieci w wieku 4-7 lat. Nie narzucają one tworzenia konkretnych projektów, maluch może sam decydować o tym, co w danej chwili chce skonstruować. Mnogość różnych wielkości, kształtów i kolorów dostępnych klocków umożliwia łączenie w dowolne kombinacje. Raz będzie to domek, innym razem autko. A może dasz się zaskoczyć samodzielnie zrobionym klockowym kubkiem?

Ważne jest dostosowanie rodzaju zabawek do wieku dziecka – ma to na celu zapewnienie bezpieczeństwa, ale i dobrej zabawy na poziomie rozwojowym malucha. Warto sugerować się oznaczeniami wiekowymi zawartymi na opakowaniu klocków, to najlepsza podpowiedź dla rodzica. LEGO Duplo dla najmłodszych jest dostosowane pod względem wielkości i łatwości w obsłudze do grupy wiekowej 1-3 lat, natomiast LEGO Classic to najlepsze rozwiązanie dla szkrabów w wieku przedszkolnym.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here