Niemowlęce bóle brzuszka

Bolący brzuszek, wzdęcia, kolki – niełatwo być noworodkiem. Nie dość, że dolegliwości pojawiają się często i są uciążliwe, to jeszcze maluch nie jest nawet w stanie poinformować rodziców czy lekarza, jak się czuje i co mu dolega, oraz jak można byłoby mu pomóc. Dlatego też wszystko w rękach dorosłych – to oni muszą być na tyle spostrzegawczy i przewidujący, by w porę dostrzec problem, by rozróżnić standardowy płacz od dłuższego, mogącego zwiastować coś gorszego, niż tylko zwykła kolka lub wzdęcia.

Na wszelki wypadek warto szukać pomocy lekarza pediatry kiedy tylko poczujemy, że zaistniała taka potrzeba. Bycie uważnym obserwatorem niemowlęcych dolegliwości jest, jak widać, niesamowicie wymagające, dlatego też nie trzeba mieć żadnych oporów przed szukaniem profesjonalnej pomocy i porady lekarza. Nie zapominajmy, iż jest on profesjonalistą, dla którego dziecięce dolegliwości nie są niczym niecodziennym ani tajemniczym. Z całą pewnością będzie potrafił zaradzić sprawom, które nas mogą przerastać i zdawać się nam zbyt trudne.

Istnieją również sposoby dostępne każdemu z nas, które szybko mogą rozwiązać męczące maluszka dolegliwości. Jako, iż kolki oraz niemowlęce wzdęcia są bardzo powszechnym oraz popularnym problemem dręczącym mnóstwo dzieciaków na całym świecie, producenci oraz właściciele firm farmaceutycznych wręcz prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych środków łagodzących ból i nieprzyjemne dolegliwości. Jednym z nich jest espumisan w kroplach – lek w kroplach jest zawsze dobrym rozwiązaniem, gdyż jest łatwy do podania niemowlęciu, szybko działający w organizmie dziecka, uśmierzający ból i dyskomfort. Pojawia się jednak pytanie – jaka dawka będzie odpowiednia? Ile kropli espumisanu dla noworodka? Rodzice często boją się stosowania leków u tak malutkich dzieci, bowiem nigdy nie wiedzą, jakie skutki może przynieść zastosowanie nieprawidłowej dawki. Spieszymy więc z odpowiedzią – najodpowiedniejszą ilością jest około 25 do 50 kropli rozdzielonych na 2 lub 4 porcje w trakcie doby.

Warto dać szansę takim lekom, jak choćby opisany powyżej. Są one bezpieczne, skuteczne, niedrogie i przede wszystkim znacznie podnoszą komfort życia noworodka – jest on spokojniejszy i nie cierpi z powodu bólu, dzięki czemu może choćby w spokoju przespać noc. Jak już wspominaliśmy, są one bezpieczne, a także stosowane przez setki tysięcy rodziców, dlatego też nie musimy czuć obaw, że mogą mieć one niepożądany wpływ na nasze dziecko.

Unikajmy raczej szukania odpowiedzi na nurtujące nas pytania w internecie. Znajduje się tam wiele niezweryfikowanych faktów, które mogą nas jedynie wprowadzić w błąd lub przysporzyć nam niepotrzebnego stresu oraz podejrzeń, że nasze dziecko cierpi z powodu jakiejś poważnej choroby. Starajmy się nie padać ofiarą tego typu pułapki. Jeśli dręczą nas jakieś poważne wątpliwości, udajmy się z dzieckiem do lekarza pediatry. Szukajmy jedynie fachowych, specjalistycznych porad i wyspecjalizowanej pomocy. Jeśli już koniecznie musimy zasięgać informacji w internecie, korzystajmy jedynie ze stron internetowych redagowanych przez specjalistów, którzy naprawdę znają się na rzeczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here