Tablica interaktywna w szkole

Tablice interaktywne to produkty oparte na nowoczesnych technologiach, które coraz częściej można spotkać na wyposażeniu niejednej placówki oświatowej, tym bardziej że stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych rozwiązań. Te niezwykle uniwersalne akcesoria w przeciwieństwie do dotychczas wykorzystywanych podczas lekcji tablic do pisania kredą lub tablic suchościeralnych, oferują o wiele więcej możliwości, czyniąc tym samym lekcję bardziej interesującą. Stąd też można powiedzieć, że są one dodatkowymi elementami motywującymi do nauki.

Tablica interaktywna to jedna z tych pomocy edukacyjnych, która łączy nowoczesne trendy z innowacyjnymi technologiami, dzięki którym mamy możliwość wspierania rozwoju najmłodszych. Tego typu rozwiązanie pozwala nauczycielom na zmianę standardowych lekcji w interaktywne działania, co z pewnością będzie miało przełożenie na przyciągnięcie uwagi uczniów, a tym samym zainteresowanie ich danym materiałem tematycznym. Dodatkowo powierzchnia takiej tablicy jest czuła na dotyk, dzięki czemu za jej pośrednictwem możliwa jest obsługa komputera i uruchamianie dowolnych programów. Poprzez wykorzystanie tego typu urządzeń uczniowie mogą przyswajać wiedzę zarówno przez dotyk, słuchanie, jak i interakcję.

Tablice interaktywne – jakie korzyści dają i dlaczego warto ich używać?

Tablice multimedialne to narzędzia, dzięki którym nauczyciele są w stanie w sposób innowacyjny prowadzić praktycznie każdą lekcję, podczas której będą mogli posiłkować się najbardziej naturalnymi dla uczniów programami interaktywnymi, grami, a także materiałami multimedialnymi. Dzięki temu nauczyciel będzie miał możliwość także zadbania o dużą dynamikę podczas lekcji, gdzie oprócz zapisywania niezbędnych informacji w szybki i intuicyjny sposób będzie mógł wyświetlić odpowiedni materiał filmowy lub pokaz zdjęć dopasowanego do prowadzonego tematu lekcji.

Tablice interaktywne pozwalają nie tylko na wcześniejsze przygotowanie się do lekcji, co daje nauczycielom możliwość znacznego zaoszczędzenia czasu, ale także przyczyniają się do tego, że uczniowie podczas takich zajęć nie są znudzeni, a wręcz przeciwnie poprzez wykorzystanie odpowiednich programów, gier edukacyjnych oraz ćwiczeń interaktywnych, będą bardziej zaangażowani w lekcję. Tak naprawdę wspomniane rozwiązania dają wiele możliwości i zalet, do których możemy jeszcze zaliczyć m.in.:

– zwiększenie tempa i skuteczności uczenia się,
– pozytywny wpływ na współpracę między uczniami,
– ułatwioną wymianę materiałów lekcyjnych,
– zwiększenie liczby materiałów wideo pokazywanych na lekcji,
– możliwość nagrywania lekcji celu ich późniejszego analizowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here