Akcesoria niemowlęce do łóżeczka

Oczekując dziecka młodzi rodzice mają kilka miesięcy, aby przygotować się do nowej roli. Noworodek odwraca wszystko do góry nogami, po jego narodzinach nic już nie będzie takie jak kiedyś.
Przyzwyczajenia, nawyki, rytuały… każdy ma swoje, jednak z niemowlęciem w domu wszystko nabiera nowego wymiaru.
Ponieważ na początku wszystko dopasowywane jest do pór karmienia i snu maluszka, musimy nauczyć się nowego życia we trójkę.
Zmęczenie i niedospanie może na początku znacznie utrudniać radość z macierzyństwa, jednak w większości przypadków, po 2-3 miesiącach wszystko się normuje.
Ważne jest więc, aby dziecko miało od początku swoje przyzwyczajenia, w miarę regularne i stałe pory karmienia czy snu.
Dobrze, żeby zawsze spało w swoim łóżeczku, co pomoże utulić go do spania. To miejsce, gdzie noworodek będzie spędzał na początku bardzo dużo czasu, dlatego warto wyposażyć je jak najlepiej.
Podczas kupowania wyprawki warto zastanowić się, co do łóżeczka dla noworodka przyda się najbardziej.
Przede wszystkim należy wybrać dobry materac – taki, który zadba o kręgosłup maluszka, posiadający odpowiednie certyfikaty.
Do wyboru są materace piankowe, lateksowe, gryka, kokos, lub ich połączenia. Ilu rodziców, tyle opinii odnośnie materaca, dlatego warto podjąć decyzję również w oparciu o nasz budżet, który chcemy na niego przeznaczyć.
Niemowlęta dość często ulewają lub wymiotują, ponieważ ich przewód pokarmowy cały czas się kształtuje. Mniej więcej dopiero koło 6. miesiąca ulewania powinny się całkowicie zakończyć. Do tego czasu warto zabezpieczyć materac dodatkowym, odpornym na przemoczenia materiałem, który wkłada się pod prześcieradełko. Jest on dostępny w każdym sklepie dziecięcym – zakładany na gumce, bardzo wygodny, a dodatkowo bez problemu można go wyprać.
Co do łóżeczka dla noworodka może okazać się jeszcze niezbędne?
Na pewno będzie to prześcieradełko. Warto kupić przynajmniej 2-3 sztuki, aby w razie awarii, zawsze mieć gotowe na zmianę.
Niezbędny okaże się również komplet pościeli – tutaj podobnie jak z prześcieradłem warto kupić 2 zestawy.
Wielu rodziców zastanawia się czy kołdra dla niemowlęcia będzie odpowiednia. Jeśli termin rozwiązania zaplanowany jest na wiosnę lub lato, zakup kołdry dla niemowlaka warto przesunąć na chłodniejsze miesiące. Na początku maluszek może spać pod kocykiem. Ciekawym rozwiązaniem jest również śpiworek, który nie pozwoli dziecku odkryć się nocą.
Zatem podstawowy zestaw jest już kompletny.
Co do łóżeczka dla noworodka możemy dokupić dodatkowo? No cóż… Gadżetów jest wiele.
Bardzo popularnym rozwiązaniem są ochraniacze, które pomogą zabezpieczyć główkę kilkumiesięcznego niemowlaka, kiedy ten zacznie być bardziej aktywny w łóżeczku. Dodatkowo pięknie dekorują mebel.
Świetną pomocą dla młodej mamy jest również przybornik zawieszony na łóżeczku, w którym można przechowywać pieluchy, mokre chusteczki oraz kosmetyki niezbędne do przewijania dziecka.
Warto również pomyśleć o karuzelce, która ukoi płacz maluszka i pomoże mu usnąć…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here