Wyprawka dla niemowlaka

Kiedy w domu ma pojawić się dziecko, wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie. Młodzi rodzice chcą się jak najlepiej przygotować na jego przyjęcie. Od kiedy tylko zobaczyli na teście ciążowym dwie kreski i usłyszeli pierwsze bicie serduszka u lekarza, chcą przygotować wszystko co dla noworodka w domu niezbędne.
Lista najpotrzebniejszych dla maluszka rzeczy nie jest krótka.
Podstawowe akcesoria, niezbędne niemowlęciu to oczywiście łóżeczko oraz wózek.
Dobrze, aby były trwałe i solidne, ponieważ będą bardzo często używane.
Przy wyborze łóżeczka, do wyboru mamy zwykłe łóżeczka drewniane, a także dostawiane lub turystyczne. Młodzi rodzice mogą też zdecydować się na kołyskę. Cokolwiek by nie wybrali, warto pamiętać o dobrym, stosunkowo twardym materacu, który zadba o kręgosłup niemowlęcia już od pierwszego dnia życia.
Ponieważ maluszkom trzeba zmieniać często pieluszki, przewijak na łóżeczku zadba o kręgosłupy młodych rodziców. Niezmiernie praktycznym może okazać się również przybornik zawieszany na łóżeczku. Dzięki kilku przegródkom, możemy mieć pod ręką wszystko, co niezbędne przy przebieraniu niemowlęcia.
Co dla noworodka w domu będzie równie ważne?
Do codziennych kąpieli przyda się wanienka. Warto kupić zestaw razem ze stelażem, który zdecydowanie ułatwi kąpanie maluszka. Skóra niemowlaka jest bardzo wrażliwa, dlatego najlepiej kąpać go przy użyciu emolientów, odpowiednich dla dziecka już od pierwszego dnia życia.
Nie można zapominać o pieluszkach jednorazowych, a także tetrowych, czy mokrych chusteczkach. Najlepiej przygotować od razu kilka opakowań pieluch, które niezbędne okażą się już w szpitalu.
Przy dbaniu o maluszka niezbędny okaże się Octenisept, a także maść i zasypka przeciwko odparzeniom. Ponieważ maluszek musi przyjmować codziennie witaminę D, warto zadbać o to, by mieć ją w domu po powrocie ze szpitala.
Każda matka wie co dla noworodka w domu jeszcze się przyda. Są to oczywiście ciuszki.
Pod koniec ciąży lekarz jest już w stanie mniej więcej podać wymiary dziecka. Na podstawie badania możemy więc ustalić rozmiar ciuszków, które przydadzą się na początku.
Niezbędne okażą się śpioszki, kaftaniki i body. W zależności od pory roku potrzebne będą ubranka z długim lub krótkim rękawem. Idealnie sprawdzą się również pajacyki, które są bardzo wygodne w zakładaniu i zdejmowaniu.
Ponieważ niemowlęta często mają problem z zaśnięciem, bardzo przydatna może okazać się zabawka z funkcją szumienia, która utuli maluszka do snu, a także karuzelka, która po kilku tygodniach zacznie nasze dziecko niezmiernie interesować.
Jeśli przeraża nas wizja śmierci łóżeczkowej lub, jeśli w naszej rodzinie były takie przypadki, warto przemyśleć kupno monitora oddechu. Pozwoli nam spokojniej spać, a w razie problemów z oddychaniem, natychmiast nas zaalarmuje.
Na rynku dostępne są monitory oddechu połączone z elektroniczną nianią, dzięki której będąc w innym pomieszczeniu możemy widzieć co robi nasze dziecko.
Warto zastanowić się co jest dla nas najważniejsze, przeanalizować domowy budżet i zacząć przygotowywać się na przyjście maleństwa. Wyprawka to spory wydatek, który wygodnie rozłożyć w czasie, tak aby w każdym miesiącu kupować jej część.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here