Preparaty z apteki dla noworodka

Kiedy dowiadujemy się, że zostaniemy rodzicami, powoli dociera do nas jak wielka odpowiedzialność będzie nas czekać. To decyzja na całe życie. Dziecko zajmuje dużo czasu, potrzebuje wiele miłości, uwagi i troski, których jako rodzic nie możemy mu poskąpić od pierwszych dni życia.
Maluszek to ogromny obowiązek, który początkowo może przytłoczyć dwójkę ludzi, prowadzących do tej pory zupełnie inny tryb życia.
To całkowita zmiana przyzwyczajeń, na początku na pewno nie zaznamy rutyny. Opieka nad noworodkiem, to przede wszystkim wiele pytań, często bez odpowiedzi.
Ponieważ dzieci nie rodzą się z umiejętnością mówienia, wszelki dyskomfort komunikują płaczem. Potrzeba trochę czasu, aby poznać swojego maluszka, nauczyć się rozróżniać jego potrzeby.
Dziecko bardzo szybko się uczy i rozwija, dlatego niemal każdego dnia może nas czymś zaskoczyć.
Zanim jednak zaczniemy cieszyć się macierzyństwem, musimy zadbać o to, aby przygotować nasz dom na przybycie maluszka.
Noworodek ma ogromne potrzeby, dlatego długa lista niezbędnych produktów może początkowo przerażać młodych rodziców i nieco nadszarpnąć ich rodzinny budżet.
Czego się jednak nie robi dla dziecka. Chcemy zapewnić mu wszystko co najlepszego. W sklepie dziecięcym wybór jest ogromny – młode mamy często wpadają w szał zakupów i kupują rzeczy, które później okazują się zupełnie nieprzydatne.
Aby tego uniknąć, warto wcześniej stworzyć listę niezbędnych dla maluszka akcesoriów.
Czasy się zmieniły, PRL dawno się skończył, sklepy są doskonale zaopatrzone i nawet jeśli po urodzeniu dziecka okaże się, że czegoś nam brakuje, dokupienie tego nie będzie problemem.
Są jednak rzeczy niezbędne, bez których nie możemy powitać maleństwa w domu.
Jest to oczywiście łóżeczko, w którym będzie spało, czy fotelik samochodowy, w którym przewieziemy je ze szpitala.
Zanim urodzi się maluszek, warto pamiętać także o wizycie w aptece.
Dobrze jest i tutaj przygotować sobie odpowiednią listę, żeby w trakcie zakupów nie pominąć niczego co z apteki dla noworodka jest niezbędne.
Przede wszystkim warto zadbać o dobry emolient do kąpieli. Skóra maluszka jest bardzo wrażliwa, więc nie możemy używać kosmetyków takich jak dla dorosłych. Dobre emolienty nie są niestety tanie, dlatego lepiej zdecydować się na bardziej ekonomiczne, większe opakowanie, które starczy na dłużej.
Co z apteki dla noworodka będzie równie potrzebne? To na pewno Octenisept – czyli środek dezynfekujący w sprayu. Zanim maluszkowi odpadnie kikut z pępka, warto z niego korzystać. Doskonale sprawdzi się też młodej mamie przy higienie rany po porodzie.
Noworodek musi codziennie dostawać witaminę D, dlatego dobrze w nią zaopatrzyć apteczkę zawczasu.
To oczywiście nie wszystko co z apteki dla noworodka trzeba kupić.
Czopki przeciwgorączkowe to podstawa, kiedy maluszek będzie przeziębiony lub potrzebne będzie zbicie gorączki po szczepieniu.
Warto również przygotować się na kolki, które w pierwszych miesiącach życia potrafią doskwierać maluszkom i zaopatrzyć się we właściwy probiotyk lub Espumisan.
W końcu zdrowe dziecko, to szczęśliwe dziecko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here