Czy wiesz, jakie kosmetyki dla noworodka powinny znaleźć się w jego wyprawce?

Narodziny dziecka to bardzo ważny moment dla każdej rodziny, ale może być też niezwykle stresujący, jeśli to Twoje pierwsze dziecko i nie masz pojęcia, z jakimi problemami będziesz musiał się zmierzyć. Oczywistą sprawą jest fakt, że każde dziecko potrzebuje swoich ubranek, zabawek i spokojnego miejsca do snu. Ale młodzi rodzice często zapominają, jak ważną rzeczą są kosmetyki. Skóra noworodka jest bardzo delikatna oraz wrażliwa, przez co wymaga specjalistycznej pielęgnacji. Taką skórę łatwo podrażnić, a z powodu źle dobranych kosmetyków podrażnienie możemy jeszcze pogorszyć. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie kosmetyki dla noworodka forum internetowe będzie bardzo pomocnym narzędziem – wypowiada się na nim wiele doświadczonych mam oraz lekarzy. Internet jest prawdziwą skarbnicą wiedzy, ale trzeba umieć z niej korzystać. Oto lista kosmetyków, które są niezbędne do pielęgnacji wrażliwej skóry Twojego noworodka.

Ochronny krem do pupy i na odparzenia
Noworodki skazane są na noszenie pieluszek przez całą dobę. I nawet jeśli wybierzemy te najlepsze, które zgodnie z zapewnieniami producenta świetnie przepuszczają powietrze, nie mamy pewności, że na delikatnej skórze dziecka nie pojawią się odparzenia albo wysypka. Dlatego po każdym przewijaniu smaruj pupkę noworodka kremem i obserwuj, jak jego skóra reaguje. Jeśli po kremie pojawi się reakcja alergiczna, należy znaleźć zamiennik z innej firmy, ale nie rezygnować z niego całkowicie.

Delikatny i nawilżający płyn do mycia
Skóra noworodków jest bardzo wrażliwa, dlatego wymaga nieagresywnego mycia oraz odpowiedniego nawilżenia. Dobrym wyborem będą płyny, które zawierają emolienty – pomogą stworzyć na skórze warstwę ochronną i wnikną głęboko w naskórek, dokładnie nawilżając dziecięce ciałko. Warto też zwrócić uwagę, czy wybrany przez nas płyn jest hipoalergiczny i czy przeszedł odpowiednie testy dermatologiczne. Alergia u noworodka to dużo płaczu oraz stresów, dlatego lepiej zminimalizować ryzyko jej wystąpienia.

Środek dezynfekujący
Czasami zdarza się, że nawet malutkie dziecko ulegnie skaleczeniu i na jego ciele pojawią się ranki, które dobrze jest zdezynfekować. W tym momencie warto zapomnieć o wodzie utlenionej, która do odkażania ran używana była od pokoleń. Wbrew pozorom, wcale nie jest taka dobra. Może podrażnić skórę dziecka i mocno ją przesuszyć, a wylana bezpośrednio na ranę, wywoła szczypanie oraz wielki płacz. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie Octenisept. Jest dostępny w niemalże każdej aptece, świetnie dezynfekuje i nie wysusza skóry. Ma też inną, niezwykle ważną właściwość – użyty bezpośrednio na ranę nie powoduje pieczenia ani szczypania. Twoje dziecko nawet nie poczuje, że coś się na jego skórze zadziało.

Dodatkowe nawilżenie
Jeśli nie używasz do kąpieli płynu z emolientami, warto kupić balsam do ciała i krem do buzi. W wyniku alergii albo odparzeń, skóra noworodka może się bardzo przesuszyć, co spowoduje dodatkowy dyskomfort i mnóstwo łez. Dobrze w takiej sytuacji mieć pod ręką kosmetyk. który nadbuduję barierę ochronną skóry i głęboko ją nawilży. Pamiętaj, żeby wybrać kosmetyk przebadany dermatologicznie oraz przeznaczony dla noworodków, który nie wywoła na ich skórze podrażnienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here