weekend z dzieckiem

Nie ulega wątpliwości, że najlepszy sposób na spędzenie weekendu z dziećmi, to wycieczka. Dzieciaki uwielbiają różnego rodzaju atrakcje, a dostarczając im różnorodnych wrażeń, zaspokajamy ich naturalną ciekawość świata i pomagamy się zdrowo rozwijać. Także dla nas, jako rodziców jest to dobry sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu. Gdzie zatem wybrać się z naszymi pociechami, aby interesująco spędzić sobotę i niedzielę?

Gdzie na weekend z dzieckiem latem?

Oczywiście nie wszystkie propozycje da się zrealizować o każdej porze roku. Latem, gdy dzień jest dłuższy, a temperatura na zewnątrz sprzyja aktywności na świeżym powietrzu, warto wybierać właśnie takie destynacje, które zimą będą nieosiągalne. Ciekawe pomysły odpowiadające na tytułowe pytanie gdzie na weekend z dzieckiem, sugeruje Smyk24.pl, a my dodamy do tego zbioru kilka własnych propozycji.

Mało które dziecko nie lubi kąpać się w wodzie, dlatego strzałem w dziesiątkę powinna okazać się wycieczka do pełnego atrakcji aquaparku. W Polsce powstaje coraz więcej tego typu miejsc. Bardzo często można w nich spędzić nawet cały dzień, gdyż na ich terenie znajdują się różne restauracje i bary, w których można zjeść ciepłe danie, a jak wiadomo, zabawa w wodzie sprzyja apetytowi. Do najlepszych aquaparków w naszym kraju należą:

– Suntago – Wodny Świat

– Park Wodny Jan w Darłówku

– Aquapark Fala w Łodzi

– Wrocławski Park Wodny,

– Nemo Świat Rozrywki w Dąbrowie Górniczej.

Poza tym wspaniałym pomysłem jest wycieczka z dziećmi na biwak. W tym celu można wybrać miejsce, które nie jest za bardzo oddalone od naszego domu, gdyż największą atrakcją będzie i tak spanie pod namiotem. Warto zorientować się, czy w promieniu kilkudziesięciu kilometrów nie ma jakiegoś jeziora, nad którym można bezpiecznie rozłożyć namiot i rozpalić ognisko lub grilla.

Atrakcje dla dzieci zimą

Zimą zaplanowanie czasu na świeżym powietrzu jest nieco trudniejsze, ale nie niemożliwe. Dużo zależy od wieku naszych dzieci, przy czym już przedszkolaków można zabrać na naprawdę fajną wycieczkę. Świetnym pomysłem jest wyjście na lodowisko lub górki, z których można pozjeżdżać na sankach. Jeśli jednak wolimy uniknąć przebywania przez dłuższy czas na zimnie, to za cel można obrać wszelkiego rodzaju sale zabaw, bawilandie, ścianki wspinaczkowe, czy parki trampolin.

Starszym dzieciom powinny przypaść do gustu także escape roomy (oczywiście tematyką dopasowane do ich wieku), czy też miejsca takie jak laser house.

Co jeszcze można robić z dziećmi w weekend?

Większość wymienionych przez nas atrakcji jest chwilowo niedostępna ze względu na pandemię. Ten stan na szczęście nie będzie trwał wiecznie i jest duża szansa, że już niebawem będziemy mogli odwiedzać aquaparki, bawilandie i inne miejsca, które obecnie są uważane za niebezpieczne ze względu na duże ryzyko rozprzestrzenienia się koronawirusa. Póki co trzeba jednak szukać alternatyw. Oczywiście wszelkie formy zabawy na świeżym powietrzu są nadal jak najbardziej dostępne i wskazane, jeśli jednak planujemy zostać w domu, zmuszeniu jesteśmy wykazać się kreatywnością. Aby urozmaicić naszym maluchom czas, można zorganizować wspólnie teatrzyk, ciekawe zajęcia plastyczne lub wspólne pieczenie ciastek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here