wózki 2w1 dla bliźniaków

Radosna nowina o powiększeniu rodziny czasem bywa pewnym szokiem kiedy okazuje się, że na świat przyjdą bliźnięta lub trojaczki. Także niewielka różnica wieku między rodzeństwem jest dla rodziców wyzwaniem, zwłaszcza gdy chcą wyjść i załatwić sprawy z dziećmi i muszą „zapakować” je do odpowiednich wózków. Jednak nie muszą prowadzić dwóch, a przynajmniej nie osobno…

Zamiast dwóch wózków jeden łączony

Oferta wózków dziecięcych jest naprawdę szeroka i zamiast wybierać dwa osobne wózki głęboki i spacerowy, można zdecydować się na wózek 2w1. Jednak nie jest to nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że dostępne są modele z łączonym stelażem, gdzie w jednej części można zamontować wózek głęboki, a w drugiej spacerówkę. Oczywiście zmieszczenie się z takim wózkiem na chodniku bywa wyzwaniem, dlatego czasem mimo wszystko trzeba zrezygnować z łączenia i korzystać z wózków osobno. Co ważne stelaże są niezwykle uniwersalne, dlatego można zamontować zarówno dwie gondole, jak i dwie spacerówki. Masz zatem aż trzy możliwe konfiguracje w ramach jednego wózka. Jeszcze ciekawszą konstrukcją są wózki dla trojaczków, gdzie jedną z gondol montuje się w przeciwnym kierunku do reszty, na tym samym, stabilnym stelażu. Warto zatem zastanowić się na co zwrócić uwagę przy wyborze wózków 2w1 dla rodzeństwa w podobnym wieku, bliźniaków lub trojaczków.

Stelaż może pozwolić na montaż gondoli lub siedziska spacerówki w jednej, prostej linii – jeden przed drugim

Istotne znaczenie ma dobór wózka 2w1 ze względu na stelaż. Można bowiem zdecydować się na taki, w przypadku którego gondole czy spacerówki montuje się obok siebie, ale są i takie, gdzie montowane są one w prostej linii, czyli jeden przed drugim. Dzięki temu wózek w czasie jazdy zajmuje tyle samo miejsca co pojedynczy, Tobie znacznie łatwiej się manewruje i masz oba maluchy na oku. Co ważne w przypadku dwóch siedzisk spacerówek mogą być one skierowane do siebie przez co np. dwulatek i trzylatek w czasie jazdy mogą na siebie patrzeć czy ze sobą rozmawiać. Zatem będzie to najbardziej praktyczny model dla tych rodziców, którzy często muszą wychodzić na samotne spacery z dziećmi i mimo wszystko muszą sobie jakoś radzić na wąskich chodnikach.

wózek

Dobre koła i amortyzacja mają znaczenie

Tak jak w przypadku każdego wózka, tak i w modelu 2w1 istotne znaczenie mają odpowiednie koła, a także amortyzacja. Redukcja wstrząsów może dotyczyć tylnych, przednich lub wszystkich kół. Na pewno znacząco ułatwia to prowadzenie wózka zwłaszcza na nierównym gruncie. Koła pompowane, jak i żelowe mogą być równie dobre, ale jeśli chce się uniknąć niespodzianki wato wybierać te z powierzchnią odporną na przebicia. Na pewno jeśli spaceruje się tylko po kostce brukowej w parku czy chodnikach amortyzacja na wszystkie koła nie będzie konieczna. Jeśli jednak chce się z dziećmi spacerować także w terenie, np. na kamienistej drodze, to już taki element będzie absolutnie niezbędny. Dzięki temu dzieci w czasie spaceru bez problemu zasną, jeśli będą miały na to ochotę.

Zwróć uwagę czy można prać tapicerkę oraz jakie dodatkowe akcesoria dołączone są do zestawu

Można nabyć wózki, w przypadku których elementy tapicerki można zdejmować i prać w pralce. Na pewno jest to praktyczne rozwiązanie i warto się nad takim modelem zastanowić. Dużym ułatwieniem jest już jednak wykonanie wózka z użyciem tkaniny, która jest wysoce odporna na zabrudzenia, a przy tym łatwa do utrzymania w czystości.  Przy wyborze wózka 2w1 wszyscy rodzice zwracają uwagę na dostępność dodatkowych akcesoriów, przy dwójce czy trójce dzieci jest to jeszcze bardziej istotne, wszak rzeczy do spakowania jest dwa lub trzy razy więcej. Niemniej jednak jedna, ale pojemna torba na akcesoria powinna wystarczyć. Ważne jest wyposażenie wózków w folię przeciwdeszczową i tu oczywiście sztuk jest tyle, ile gondol czy siedzisk spacerówek. Do ochrony przed insektami przydadzą się także moskitiery. Dodatkowe ciepło mogą zapewnić pokrowce na nóżki, które także są praktycznym dodatkiem do wózka 2w1 dla rodzeństwa.

Wybór odpowiedniego wózka dla rodzeństwa z pewnością nie jest łatwy. Na pewno nie warto tutaj nadmiernie oszczędzać, wszak stelaż musi byś stabilny, a amortyzacja na odpowiednim poziomie. Ważna jest również możliwość regulacji w kilku poziomach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here