fotelik samochodowy dla dziecka

Wybór fotelika samochodowego to jeden z kluczowych elementów, który decyduje o bezpieczeństwie Twojego dziecka w aucie. To bezpieczeństwo zależy też w dużej mierze od prawidłowego wyboru fotelika. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie artykuł, w którym odpowiemy na pytania:

Jakie wyróżniamy grupy fotelików samochodowych dla dzieci?

Na co zwrócić uwagę wybierając fotelik samochodowy dla dziecka?

Jakie wyróżniamy grupy fotelików samochodowych dla dzieci?

Fotelik samochodowy musi być dobrany do wagi, wzrostu i wieku dziecka. W przeciwnym wypadku nie spełni on swojej funkcji ochronnej. Zasadniczo możemy podzielić foteliki na 5 grup wagowych.

Pierwszą kategorię stanowią foteliki dla niemowlaków, którą dzielimy na grupę 0 (0-10 kg) i grupę 0+ (0-13 kg). Fotelik dla niemowlaka jest montowany tyłem do kierunku jazdy. Bardzo często taki fotelik można kupić w większych zestawach z wózkiem. Dzięki temu nosidełko jest uniwersalne i sprawdza się nie tylko w aucie, ale także podczas spacerów. Fotelik dla niemowlaka jest wyposażony w specjalny pałąk, który ułatwia przenoszenie nosidła oraz stanowi dodatkową formę ochrony podczas wypadku.

Druga kategoria to foteliki dla dzieci. Możemy ją podzielić na 3 grupy. Grupa I jest dedykowana dla dzieci w wieku 3-4 lat o wadze 9-18 kg. W tej grupie występują zarówno foteliki montowane przodem, jak i modele montowane tyłem do kierunku jazdy. Grupa II to przedział wagowy 15-26 kg, a III – 22-36 kg. W fotelikach grupy II dziecko jest najczęściej zabezpieczane pasami samochodowymi.

Warto także zwrócić uwagę na foteliki samochodowe o dużej rozpiętości wagowej. Są to modele, które rosną razem z dzieckiem. Wydaje się to być bardzo ekonomicznym rozwiązaniem. Musisz jednak pamiętać, że takie foteliki mogą być zbyt duże dla drobnych dzieci. W przypadku pulchnych maluchów mogą bardzo szybko stać się zbyt ciasne.

Na co zwrócić uwagę wybierając fotelik samochodowy dla dziecka?

Foteliki samochodowe dla dzieci kuszą estetycznym wyglądem i efektownym designem. Wybierając konkretny model, nie powinieneś zwracać uwagi wyłącznie na wygląd. Przede wszystkim sprawdź zakres regulacji siedziska. Bardzo ważna jest także regulacja pasów oraz innych elementów, które można dopasować do rosnącego dziecka. Bardzo ważnym czynnikiem jest rodzaj materiału, z jakiego został wykonany fotelik. Zwróć uwagę czy pokrowce są wymienne i czy dziecko nie będzie zbyt mocno pociło się podczas jazdy. Istotny jest też sposób montażu fotelika. Jeśli zamierzasz kupić model wyposażony w ISOFIX, to sprawdź, czy w Twoim aucie jest do niego zapięcie. Dobrej jakości fotelik samochodowy dla dziecka powinien mieć symbol potwierdzający, że spełnia wymogi normy ECE 44/03 lub ECE 44/04. Na foteliku powinna być także podana dopuszczalna waga dziecka oraz model siedziska.

Jeśli wybrałeś już konkretny model, to wstrzymaj się chwilę z jego zakupem. Przynajmniej do momentu, aż przymierzysz go do swojego samochodu. Pamiętaj, że fotelik dla dziecka będzie chronił dopiero wtedy, kiedy zostanie solidnie zamocowany w aucie. Koniecznie sprawdź także, jak czuje się Twoje dziecko w wybranym foteliku. Dopiero po pozytywnym zweryfikowaniu tych dwóch elementów możesz z czystym sumieniem dokonać zakupu.

Jeśli szukasz wysokiej klasy fotelików samochodowych, to powinieneś zajrzeć na stronę niecodziennegadzety.pl. W sklepie Niecodzienne Gadżety znajdziesz duży wybór fotelików dla dzieci w różnym wieku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here