Jak wybrać odpowiedni fotelik dziecięcy?

0
1538

Faktem jest, iż fotelik samochodowy dziecięcy jest jednym z podstawowych zakupów każdego rodzica, który ma w planach przewożenie dziecka samochodem. Przy zakupie odpowiedniego fotelika dziecięcego powinniśmy kierować się przede wszystkim bezpieczeństwem naszej pociechy. Kwestią drugorzędną powinna być tutaj cena. Fotelik dziecięcy to najlepsze zabezpieczenie dziecka w czasie podróży, jednak nasuwa się pytanie jak wybrać odpowiedni fotelik dziecięcy?

Na co zwrócić uwagę kupując fotelik dziecięcy?

Decydując się na zakup fotelika dziecięcego warto jest dowiedzieć się czy posiada on certyfikaty oraz atesty bezpieczeństwa. Zwróćmy uwagę czy konkretny model jest odpowiednio dobrany do wagi i wzrostu naszego dziecka. Sprawdźmy zabezpieczenia jakie posiada i czy można go bezpiecznie zamontować w naszym samochodzie. Wielu rodziców chętnie decyduje się na zakup fotelika dziecięcego posiadającego dodatkowe funkcje czy akcesoria oferowane przez danego producenta.

Jakie atesty powinien mieć fotelik dziecięcy?

Kupując fotelik dziecięcy sprawdźmy czy posiada on wszystkie certyfikaty bezpieczeństwa oraz atesty. Jeśli chodzi o te pierwsze to najważniejszymi są ECE R44-03, ECE R44-04, gdyż to one dopuszczają dany model do sprzedaży. Jednak to, że dany fotelik dziecięcy posiada certyfikat nie koniecznie oznacza, że jest on bezpieczny. Zwróć uwagę na wyniki otrzymane podczas testów zderzeniowych. To zdecydowanie ważniejsze kryterium wyboru.

Czy warto kupić używany fotelik dziecięcy?

Każdy rodzic wie, że posiadanie dziecka wiąże się ze sporymi wydatkami. Jednak czy warto szukać oszczędności i zdecydować się na kupno używanego fotelika dziecięcego ? Odpowiedź zawsze będzie przecząca, gdyż nigdy nie masz pewności co do tego, czy sprzedawca fotelika nie oszukuje Cię co do jego stanu. Być może brał on udział w wypadku samochodowym przez co jego przyszła ochrona Twojego dziecka będzie zdecydowanie mniejsza. Używany fotelik dziecięcy może posiadać ukryte wady, które dyskryminują go jako bezpieczny.

Wybierając odpowiedni fotelik dziecięcy pamiętaj np. z https://zakupydladzieci.pl/pl/c/Foteliki-samochodowe/126, że stanowi on podstawowy element zabezpieczenia Twojego dziecka podczas podróży samochodem. Jego podstawowym zdaniem jest ochrona malucha podczas wypadków czy stłuczki. Kupując fotelik samochodowy róbmy to z rozwagą mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo a nie cenę przedmiotu. Nie szukajmy oszczędności. Warto przed zakupem poczytać opinie ekspertów oraz innych użytkowników na forach internetowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here